Connect with us

Законодавство

До 12 років з конфіскацією за перетинання державного кордону з терористичною метою

Опубліковано

Набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України у зв’язку з ратифікацією Додаткового протоколу до Конвенції Ради Європи про запобігання тероризму, а також до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення боротьби з тероризмом» від 21 березня 2023 р. № 2997-IX.

Зокрема новою ст. 258-6 Кримінального кодексу передбачено, що перетинання державного кордону України для здійснення діяльності, яка відповідно до закону є терористичною, – карається позбавленням волі на строк від чотирьох до шести років з конфіскацією майна або без такої.

Та сама дія, вчинена повторно або службовою особою з використанням свого службового становища, – карається позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років з конфіскацією майна або без такої.

Передбачені вище дії, вчинені під час дії надзвичайного або воєнного стану, – караються позбавленням волі на строк від восьми до дванадцяти років з конфіскацією майна.

При цьому особа звільняється від кримінальної відповідальності за діяння, передбачене частиною першою цієї статті, якщо вона добровільно відмовилася від подальшої злочинної діяльності, повідомила правоохоронний орган про цей злочин, сприяла запобіганню або припиненню терористичної діяльності, пов’язаної із вчиненим нею злочином.

Внесено зміни й до ст. 258-4 Кодексу, якими встановлено відповідальність за проходження навчання тероризму, а також викладено в новій редакції абз. 1 ч. 1 ст. 258-5 Кодексу.

Читайте також: Україна не братиме участь в антитерористичних заходах країн СНД

Крім того, зміни внесено до деяких законодавчих актів України, якими, зокрема передбачено, що:

1) Антитерористичний центр при Службі безпеки України та інші суб’єкти боротьби з тероризмом з метою організації протидії переміщенню осіб, причетних до терористичної діяльності, а також попередження перетинання державного кордону України особами, які можуть становити загрозу національній безпеці України, має право в межах контррозвідувальних, оперативно-розшукових справ або під час здійснення відповідного кримінального провадження отримувати від підприємств транспорту, незалежно від форм власності, інформацію про пасажирів та персонал міжнародних та внутрішніх рейсів у порядку, визначеному законом.

Інформація щодо перетинання державного кордону України Президентом України, народними депутатами України, членами Кабінету Міністрів України, суддями Конституційного Суду України та суддями Верховного Суду може отримуватися Антитерористичним центром при Службі безпеки України та іншими суб’єктами боротьби з тероризмом у межах контррозвідувальних, оперативно-розшукових справ або під час здійснення відповідного кримінального провадження за письмовим погодженням з Генеральним прокурором;

2) відшкодування шкоди, заподіяної терористичним актом, провадиться в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України;

3) до терористичної організації (групи) можуть застосовуватися санкції в порядку, визначеному Законом України «Про санкції»;

4) суб’єкти боротьби з тероризмом можуть брати участь у спільних антитерористичних заходах за участю іноземних держав або міждержавних об’єднань шляхом залучення своїх сил і засобів, а також проводити антитерористичні заходи та операції із залученням сил і засобів іноземних держав або міждержавних об’єднань на території України, а також на території інших держав відповідно до міжнародних договорів (угод), згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, та в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Нагадаємо, затверджено нові заходи боротьби з тероризмом

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України у зв`язку з ратифікацією Додаткового протоколу до Конвенції Ради Європи про запобігання тероризму, а також до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення боротьби з тероризмом
||
№ Документа: 2997-IX
Дата прийняття: 21.03.2023
Дата набрання чинності: 28.04.2023
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України у зв`язку з ратифікацією Додаткового протоколу до Конвенції Ради Європи про запобігання тероризму, а також до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення боротьби з тероризмом
||
№ Документа: 2997-IX
Дата прийняття: 21.03.2023
Дата набрання чинності: 28.04.2023
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає