Connect with us

Законодавство

До 12 років позбавлення волі за перетин кордону з метою ухилення від мобілізації

Опубліковано

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону щодо відповідальності за незаконне перетинання державного кордону України з метою ухилення від призову на військову службу № 10453.

Зокрема змінами до ст. 332-2 Кримінального кодексу України запропоновано встановити, що перетинання державного кордону України з метою заподіяння шкоди інтересам держави або з метою ухилення від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, або особою, якій заборонено в’їзд на територію України, або представниками підрозділів збройних сил чи інших силових відомств держави-агресора у будь-який спосіб поза пунктами пропуску через державний кордон України або в пунктах пропуску через державний кордон України без відповідних документів, або за документами, що містять недостовірні відомості, – карається позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років.

Ті самі дії, вчинені повторно або групою осіб, – караються позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років.

Читайте також: План збереження національної ідентичності українців в рф включатиме протидію дезінформації

Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, поєднані з насильством або із застосуванням зброї, – караються позбавленням волі на строк від восьми до дванадцяти років.

При цьому особа, яка здійснила перетин державного кордону України з метою ухилення від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, звільняється від кримінальної відповідальності за злочин, передбачений частиною першою цієї статті, у випадку/якщо така особа повернулася на територію України впродовж шести місяців з моменту перетину кордону та добровільно заявила про факт скоєння злочину працівникам Державної прикордонної служби України.

Читайте також збірник Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.