Connect with us

Законодавство

До 3 400 грн штрафу за вчинення мобінгу

Опубліковано

У Верховній Раді України зареєстровано законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії мобінгу» від 1 березня 2019 р. № 10118.

До Кодексу України про адміністративні правопорушення, Закону України «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні», Кодексу законів про працю України та до Закону «Про колективні договори і угоди» планується додати статтю (посилання на неї) щодо мобінгу (тобто цькуванню), що за своєї «природою» подібно до вже знайомого булінгу.

Новою ст. 175-5 КУпАП запропоновано визначити, що мобінгом визнається психологічне, фізичне, економічне насильство учасників трудових відносин, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій (мобільний телефон, комп’ютер, тощо), що вчиняються стосовно працівника (на будь-які роботі), а також осіб, які працюють за трудовим договором з фізичними особами або такою особою стосовно інших учасників трудових відносин з метою приниження їх людської гідності за певними ознаками, створення стосовно них напруженої, ворожої, образливої атмосфери та примушування учасника трудових відносин до зміни місця роботи.

За це передбачатиметься накладення штрафу від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (н.п.м.) або громадські роботи на строк від 20 до 40 годин.

Якщо ж вказаними діями спричинено шкоду психічному або фізичному здоров’ю учаснику трудових відносин, то на кривдника чекатиме штраф від 100 до 200 н.п.м. або громадські роботи від 40 до 60 годин.

Неповідомлення власником або уповноваженим ним органом (особою)  підприємства Нацполіцію про випадки мобінгу каратиметься штрафом від 50 до 100 н.п.м. або виправними роботами на строк до 1 місяця з відрахуванням до 20% заробітку.

У Законі щодо протидії дискримінації будуть зазначені типові ознаки мобінгу:

  • систематичність (повторюваність) діяння;
  • наявність сторін – кривдник, потерпілий (жертва мобінгу), спостерігачі (за наявності);
  • дії або бездіяльність кривдника, наслідком яких є заподіяння психічної та/або фізичної шкоди, приниження, страх, тривога, підпорядкування потерпілого інтересам кривдника, та/або спричинення соціальної ізоляції потерпілого, примушування до зміни місця роботи.
Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.