Connect with us

Законодавство

Документи Нацбанку можна надсилати е-поштою

Дата публікації:

Набрала чинності постанова Правління Національного банку України «Про подання до Національного банку України документів у період дії карантину» від 21 грудня 2020 р. № 161.

Національний Банк у період дії карантину та обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), дозволив не подавати документи до Національного банку України на паперових носіях за умови подання цих документів або їх електронних копій з накладеним кваліфікованим електронним підписом з дотриманням вимог законодавства України у сфері електронних довірчих послуг та електронного документообігу на електронну поштову скриньку Національного банку України (nbu@bank.gov.ua) або іншими засобами електронного зв’язку, які використовуються Національним банком України для електронного документообігу.

Таку можливість надано небанківським фінансовим установам: юридичним особам, які не є фінансовими установами, але мають право надавати окремі фінансові послуги; страховим та перестраховим брокерам; особам, які мають право займатись актуарними розрахунками; юридичним особам, які мають намір бути включеними до Державного реєстру фінансових установ або реєстру осіб, які не є фінансовими установами, але мають право надавати окремі фінансові послуги; юридичним/фізичним особам, які зареєстровані в установленому порядку як суб’єкти підприємницької діяльності, які мають намір бути включені до державного реєстру страхових та перестрахових брокерів; фізичним особам, які мають намір займатись актуарними розрахунками та отримати свідоцтво про відповідність кваліфікаційним вимогам до осіб, які можуть займатись актуарними розрахунками; юридичним особам, які мають намір отримати ліцензію на провадження діяльності з надання фінансових послуг; юридичним/фізичним особам, які мають намір набути або збільшити істотну участь у фінансовій установі.

Законодавство

Пільгова ціна на електроенергію для мешканців 30-кілометрових зон АЕС

Опубліковано

on

Набрала чинності постанова Верховної Ради України «Про звернення до Кабінету Міністрів України щодо вжиття невідкладних заходів з метою зниження ціни на електричну енергію для побутових споживачів, які постійно проживають у 30-кілометровій зоні атомних електростанцій» від 29 квітня 2021 р. № 1435-IX, якою рекомендовано Кабінету Міністрів України невідкладно, протягом чотирнадцяти календарних днів з дня набрання чинності цією Постановою, встановити пільгову фіксовану ціну (тариф) на електричну енергію для побутових споживачів, які постійно проживають у 30-кілометровій зоні атомних електростанцій, у розмірі 70 відсотків діючого тарифу для відповідної групи населення.

Читати далі

Законодавство

Нотаріуси та адвокати зможуть претендувати на державну службу

Опубліковано

on

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендував Верховній Раді прийняти в другому читанні та в цілому проект Закону «Про внесення змін до Закону України «Про державну службу» щодо розширення кола осіб, які можуть претендувати на вступ на державну службу» № 4361.

Так, підготовленим до другого читання проектом збережено положення ухваленої в першому читанні редакції норми, відповідно до якої досвід заняття адвокатською, нотаріальною діяльністю, діяльністю арбітражних керуючих визнається загальною вимогою для осіб, які претендують на зайняття посад державної служби, як альтернатива досвіду роботи на керівних посадах.

Також були враховані пропозиції щодо доручення Уряду затвердити критерії, на підставі яких визначається відповідність досвіду кандидатів на посади державної служби вимогам, встановленим ст. 20 Закону України «Про державну службу», щодо наявності досвіду роботи на керівних посадах підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, а також унормування питань оплати праці державних службовців Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим.

Читати далі

Законодавство

Новий перелік суб’єктів нормування у будівництві

Опубліковано

on

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження переліку суб’єктів нормування у будівництві» від 28 квітня 2021 р. № 438.

Міністерство розвитку громад та територій України інформує, що відповідно до оновленого переліку Мінрегіон здійснює нормування за всіма об’єктами нормування. Інші центральні органи виконавчої влади, у разі відсутності державних будівельних норм або необхідності конкретизації їхніх вимог, здійснюватимуть нормування у будівництві щодо окремих типів об’єктів будівництва, що мають галузеву специфіку, зокрема це стосується об’єктів енергетики, сільського господарства, інженерно-транспортної інфраструктури тощо.

Окрім цього, визнано такими, що втратили чинність, низку постанов Кабінету Міністрів України.

Читати далі


Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Facebook

TWITTER

Календар юриста

В тренді

Про подання до Національного банку України документів у період дії карантину
||
№ Документа: 161
Дата прийняття: 21.12.2020
Дата набрання чинності: 23.12.2020
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2021
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Telegram
Про подання до Національного банку України документів у період дії карантину
||
№ Документа: 161
Дата прийняття: 21.12.2020
Дата набрання чинності: 23.12.2020
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає