Connect with us

Законодавство

Донорів крові внесуть до Національного реєстру

Опубліковано

Набрав чинності Закон України «Про безпеку та якість донорської крові та компонентів крові» від 30 вересня 2020 р. № 931-IX.

Закон визначає правові та організаційні засади державної політики щодо організації заготівлі, тестування, переробки, зберігання, розподілу, транспортування та реалізації донорської крові та компонентів крові, функціонування системи крові, визначає стандарти безпеки та якості донорської крові та компонентів крові з метою забезпечення рівного доступу населення України до якісних і безпечних компонентів донорської крові у необхідній кількості, організації обігу донорської крові та компонентів крові, забезпечення безпеки та здоров’я донорів крові та компонентів крові, а також їх реципієнтів, захисту їхніх прав та законних інтересів.

Також Закон адаптує законодавство України до acquis Європейського Союзу на виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Згідно з Законом державне управління у сфері донорства крові та компонентів крові, функціонування системи крові у межах своїх повноважень здійснюють Кабінет Міністрів України, центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я, інші органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування в межах їхніх повноважень, визначених законом.

Уряд має утворити уповноважений орган у сфері донорства крові та компонентів крові, функціонування системи крові, який, зокрема:

  • ліцензуватиме господарську діяльність суб’єктів системи крові;
  • здійснюватиме заходи контролю та інспектування діяльності суб’єктів системи крові;
  • збиратиме інформацію, яка стосується серйозних несприятливих випадків або реакцій, пов’язаних з операціями з донорською кров’ю та компонентами крові.

Передбачено створення Національного реєстру донорів крові, а також людей, що не можуть бути донорами, та його інтеграцію до eHealth.

Також установлено, що протягом трьох років з дня введення в дію цього Закону донор може отримувати за донацію крові та/або компонентів крові, призначених для трансфузії, грошову компенсацію, максимально допустимий розмір якої визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я, крім заготівлі плазми для фракціонування.

Закон вводиться в дію через три місяці з дня набрання ним чинності.

З дня введення в дію цього Закону визнається таким, що втратив чинність Закон України «Про донорство крові та її компонентів».

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про безпеку та якість донорської крові та компонентів крові
||
№ Документа: 931-IX
Дата прийняття: 30.09.2020
Дата набрання чинності: 25.10.2020
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про безпеку та якість донорської крові та компонентів крові
||
№ Документа: 931-IX
Дата прийняття: 30.09.2020
Дата набрання чинності: 25.10.2020
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає