Connect with us

Законодавство

Допомога дитині на майбутнє – банківський вклад 50 000 грн

Опубліковано

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону «Про внесення змін до Закону України “Про державну допомогу сім’ям з дітьми” щодо запровадження державної допомоги дитині на майбутнє» № 2801.

Новою редакцією ст. 3 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» розширено види державної допомоги сім’ям з дітьми – допомогою дитині на майбутнє.

Право на отримання допомоги дитині на майбутнє матиме кожна дитина – громадянин України за народженням. Дитина з моменту свого народження має право на зарахування з Державного бюджету України на депозитний рахунок банківської установи (яка перебуває у державній власності), обраної її батьками або іншими законними представниками (для дітей, які мають статус дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування – службою у справах дітей), одноразової державної допомоги в розмірі 50 000 гривень, яка стає банківським вкладом на її ім’я до досягнення нею 18 років.

Процентна ставка за договором депозитного банківського вкладу про розміщення суми державної допомоги дитині на майбутнє, яка нараховується на суму банківського вкладу, протягом всього строку розміщення вкладу не може бути меншою за облікову ставку НБУ.

Підставою для призначення допомоги є видане в установленому порядку свідоцтво про народження дитини та звернення батьків або інших законних представників дитини (для дітей, які мають статус дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування – служби у справах дітей) до органу соціального захисту населення. Допомога зараховується на депозитний рахунок банківської установи на підставі договору, укладеного між відповідним органом соціального захисту населення та банківською установою.

Укладений договір повинен включати такі умови

Дитина отримує в своє розпорядження банківський вклад (суму державної допомоги та всі нараховані на неї за весь час проценти) по досягненні нею 18 років або у разі:

  • потреби дитини в грошових коштах на лікування (при наявності медичного висновку), якщо її батьки або інші законні представники не мають інших джерел для покриття зазначених витрат;
  • втрати внаслідок стихійного лиха або іншої подібної форс-мажорної обставини дитиною житла, для придбання дитині нового житла; 
  • потреби дитини в грошових коштах для отримання вищої освіти на підставі укладеного договору про навчання, якщо згідно з умовами договору сума банківського вкладу покриває не менше половини вартості всього відповідного навчання.

Передбачене право на отримання допомоги дитині на майбутнє (до моменту фактичного отримання дитиною грошових коштів) не успадковується та не передається іншим чином. 

У випадку смерті отримувача допомоги в період з моменту її призначення і до фактичного отримання, сума призначеної допомоги та половина нарахованих на неї за весь час процентів зараховуються до Державного бюджету України. Інша половина нарахованих на суму допомоги процентів за весь час виплачується батькам або іншим законним представникам дитини.

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.