Законодавство
Довічне позбавлення волі за екоцид
У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону № 15242-1 Закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за екоцид.
Новою редакцією ст. 441 Кримінального кодексу України пропонується таке визначення екоциду – умисне діяння внаслідок якого була завдана тяжка та широкомасштабна або тривала шкода довкіллю. Покарання за нього – позбавлення волі на строк від десяти до п’ятнадцяти років або довічне позбавленням волі.
За те саме діяння, вчинене в умовах воєнного або надзвичайного стану, – позбавлення волі на строк п’ятнадцять років або довічне позбавленням волі.
Читайте також: Екологічні злочини. Про європеїзацію кримінального права України в частині відповідальності за посягання на довкілля
Поняття тяжкої та широкомасштабної шкоди довкіллю визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища.
Під тривалою шкодою довкіллю розуміється шкода, яка є незворотною або наслідки якої не можуть бути усунені шляхом природного відновлення довкілля або його елементів протягом тривалого часу.
Також зверніть увагу на Правові позиції Верховного Суду щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних з війною, та збірник Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси.







