Connect with us

Законодавство

Військовослужбовцям з числа умовно-достроково звільнених дозволили відпустки

Опубліковано

⚡ AI SUMMARY
Набрав чинності закон, що дозволяє бійцям, умовно-достроково звільненим для служби за контрактом, брати щорічну відпустку на 15 днів. Право на відпочинок та переведення зі спецпідрозділів до звичайних частин надається після року служби та припинення адміннагляду. Передбачено збереження виплат і допомогу на оздоровлення.

Набрав чинності Закон України від 14 липня 2026 р. 4931-IX, яким внесено змін до деяких законів України щодо проходження військової служби особами, звільненими умовно-достроково від відбування покарання для проходження військової служби за контрактом.

За новою редакцією  п. 24 ст. 10-1 Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей” військовослужбовцям із числа осіб, яких умовно-достроково звільнено від відбування покарання на підставі, визначеній статтею 81-1 Кримінального кодексу України, та які проходять військову службу за контрактом, за умови припинення адміністративного нагляду у випадку, передбаченому пунктом “а” частини третьої статті 8 Закону України “Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі”, та проходження військової служби не менше одного року з дня набрання чинності таким контрактом, за рішенням командира (начальника) військової частини може надаватися щорічна основна відпустка тривалістю 15 календарних днів із поділом на частини із збереженням грошового, матеріального забезпечення та наданням грошової допомоги на оздоровлення у розмірі місячного грошового забезпечення.

Читайте також: Якщо заява військовослужбовця про повне визнання вини в дезертирстві не відповідає змісту наданих ним суду показань, суд не може обмежитися лише його показаннями

Новою редакцією частини третьої статті 21-6 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу” такі військовослужбовці можуть проходити військову службу не лише в спеціалізованих підрозділах військових частин, а й в інших підрозділах Збройних Сил України після проходження військової служби у спеціалізованих підрозділах військових частин (спеціалізованих військових частинах), за умови припинення адміністративного нагляду у випадку, передбаченому пунктом “а” частини третьої статті 8 Закону України “Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі”, та проходження військової служби не менше одного року з дня набрання чинності контрактом про проходження військової служби.

Також зверніть увагу на Правові позиції Верховного Суду щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних з війною, та збірник Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про внесення змін до деяких законів України щодо проходження військової служби особами, звільненими умовно-достроково від відбування покарання для проходження військової служби за контрактом
||
№ Документа: 4931-IX
Дата прийняття: 14.07.2022
Дата набрання чинності: 06.08.2026
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2025
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про внесення змін до деяких законів України щодо проходження військової служби особами, звільненими умовно-достроково від відбування покарання для проходження військової служби за контрактом
||
№ Документа: 4931-IX
Дата прийняття: 14.07.2022
Дата набрання чинності: 06.08.2026
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає