Connect with us

Законодавство

Довічне позбавлення волі жінкам – лише за сукупністю вироків

Опубліковано

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону № 11230, яким доповненням до ч. 1 ст. 64 Кримінального кодексу України пропонується встановити, що довічне позбавлення волі може бути застосоване до жінок лише при остаточному призначенні цього покарання за сукупністю вироків.

Читайте також: За збільшення допомоги при народженні дитини виступив Комітет з питань молоді і спорту

Ініціатор законопроекту пояснює це тим, що сенс принципу рівності засуджених перед законом не означає, що всі будуть отримувати однакові покарання, однакові умови відбування покарання або однакове поводження. Державна політика, зокрема кримінально-правова, щодо жінок у різних сферах суспільства повинна базуватися на визнанні природних властивостей, статевих різниць у психофізіологічному плані та ролі жінок у зміцненні моральних основ суспільства, сім’ї та вихованні дітей.

У випадку недотримання цього принципу, рівність перед законом стає простою формальністю, оскільки фізіологічні та психологічні характеристики жінок природно впливають на статеві відмінності у почуттєвій, емоційній та вольовій сферах. Анатомо-фізіологічні відмінності між чоловіками та жінками є добре відомими і кореляцію між ними важко заперечити.

 

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.