Connect with us

Законодавство

Кримінальної відповідальності за непроходження ВЛК не буде

Опубліковано

Комітет з питань правоохоронної діяльності затвердив таблицю до другого читання проекту Закону № 10379 – див. Штраф за порушення законодавства про мобілізацію підвищать до 59 500 грн.

«Штрафи, які були запропоновані Урядом, Комітет не підтримав і вніс свої правки, зокрема пропонується запровадити відповідальність в умовах воєнного стану від 17 до 25,5 тисяч гривень, якщо військовозобов’язаний не став на військовий облік чи не оновив свої дані у ТЦК. Передусім це стосується інформації про місце проживання, засоби зв’язку. Водночас за інформацію, яка може бути надана ТЦК з держреєстрів (номер паспорта, виїзди за кордон тощо), не може бути складено матеріали про адміністративне порушення, адже держава має сама впоратися з обміном такими даними. Штраф може бути накладений і в тому випадку, якщо особа не виконує мобілізаційні обов’язки. Наприклад, коли прийшла повістка за мобілізацією, а громадянин не з’явився в ТЦК», – прокоментували у прес-службі Апарату Верховної Ради України.

Читайте також: Мобілізація: Міноборони розробило інфографіку основних змін законодавства

Комітет виключив й кримінальну відповідальність, яка передбачалась за відмову від проходження медкомісії під час мобілізації, а також передбачив строк накладення штрафів упродовж року з моменту вчинення правопорушення, але не пізніше, як через три місяці з моменту виявлення правопорушення.

Читайте також збірник Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.