Connect with us

Законодавство

Дозвіл на будівництво приватного будинку – за спрощеною процедурою

Опубліковано

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України пояснило, як у скорочені строки отримати дозвіл на будівництво приватного будинку.

За спрощеною процедурою необхідно повідомити відповідний місцевий структурний підрозділ з питань містобудування та архітектури про початок будівництва.

Проте спочатку слід отримати будівельний паспорт на майбутній будинок.

Необхідно звернутися до місцевого структурного підрозділу з питань містобудування та архітектури (територіальний підрозділ ДАБІ чи виконавчий орган в структурі місцевої ради) або до Центру надання адміністративних послуг та подати пакет документів:

  • заяву на видачу паспорту;
  • копію документа, що засвідчує право власності або користування земельною ділянкою, завірену нотаріусом, або організацією, що його видала;
  • ескізні наміри забудови (місце розташування будівель та споруд на земельній ділянці, відстані до меж сусідніх земельних ділянок, фасади та плани поверхів об’єкту, тощо);
  • проект будівництва, якщо є;
  • завірений нотаріально документ, що підтверджує згоду співвласників земельної ділянки на забудову (якщо є співласники).

Оформлення будівельного паспорту не потребує отримання містобудівних умов та обмежень, а розроблення проекту будівництва також є не обов’язковим і здійснюється за бажанням.

Якщо все відповідає вимогам ДБН, плану зонування території, тощо, то протягом 10 робочих днів орган, куди подано пакет документів, безоплатно видасть будівельний паспорт.

Після цього, потрібно буде повідомити про початок будівельних робіт відповідний територіальний орган ДАБІ за місцезнаходженням майбутнього будинку – не пізніше ніж за 1 календарний день до початку виконання будівельних робіт.

Читайте також Як легалізувати самобуд?

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.