Законодавство
Дозволити множинне громадянство пропонує Президент
У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону щодо забезпечення реалізації права на набуття та збереження громадянства України № 11469, яким, серед іншого, пропонується визначити випадки множинності громадянства (підданства).
Проектом нової ст. 5-1 Закону України «Про громадянство України» встановлюється, що множинність громадянства (підданства) допускається у таких випадках:
1) одночасне набуття дитиною за народженням громадянства України та громадянства (підданства) іншої держави чи держав;
2) набуття дитиною, яка є громадянином України, громадянства (підданства) своїх усиновлювачів унаслідок усиновлення її іноземцями;
3) автоматичне набуття громадянином України іншого громадянства (підданства) унаслідок одруження з іноземцем;
4) автоматичне набуття громадянином України, який досяг повноліття, іншого громадянства (підданства) унаслідок застосування законодавства про громадянство іноземної держави, якщо такий громадянин України не отримав документ, що підтверджує наявність у нього громадянства (підданства) іншої держави;
Читайте також: Україна підтримуватиме національні рухи колоніальних народів рф
5) набуття громадянства України у спрощеному порядку іноземцями, які є громадянами (підданими) держав, включених до переліку держав, громадяни (піддані) яких набувають громадянство України у спрощеному порядку;
6) набуття громадянином України громадянства (підданства) держав, включених до переліку держав, громадяни (піддані) яких набувають громадянство України у спрощеному порядку.
Множинність громадянства (підданства) не допускається у випадках оформлення набуття громадянства України або прийняття до громадянства України, або поновлення у громадянстві України щодо особи, яка перебуває у громадянстві держави, визнаної Верховною Радою України державою–агресором або державою–окупантом, або держави, яка не визнає територіальну цілісність та суверенітет України, або відмовляється визнавати протиправність посягань на територіальну цілісність та суверенітет України, зокрема голосувала проти Резолюції Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй «Про територіальну цілісність України» від 27 березня 2014 р. № 68/262.
Ініціатор законопроекту – Президент України Зеленський Володимир Олександрович.
Також зверніть увагу на Правові позиції Верховного Суду щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних з війною, та збірник Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси.