Законодавство
Дозиметрична паспортизація. Спершу перевірять населені пункти зон радіоактивного забруднення
Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 31 січня 2025 р. № 111, якою визначено механізм проведення дозиметричної паспортизації населених пунктів, що зазнали радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи, для визначення потреби в захисних заходах, спрямованих на обмеження додаткового опромінення населення.
Відповідно до затвердженого Порядку дозиметрична паспортизація – узагальнена розрахункова адміністративно-дозиметрична характеристика населеного пункту, що співставляється з критеріями віднесення населеного пункту до зон радіоактивного забруднення.
Дозиметрична паспортизація проводиться щороку в населених пунктах, які відповідно до ст. 2 Закону України «Про правовий режим території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи» віднесені до зони безумовного (обов’язкового) відселення та зони гарантованого добровільного відселення.
Першочерговими для оцінки радіологічного стану та його відповідності критеріям віднесення до зон радіоактивного забруднення є населені пункти, які за результатами оцінки попередніх даних дозиметричної паспортизації визнані такими, що на даний час можуть належати до зон радіоактивного забруднення, та потребують відповідної перевірки.
Проведення дозиметричної паспортизації у 2025 р. забезпечує ДАЗВ за рахунок коштів державного бюджету відповідно до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів, пов’язаних з ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 лютого 2011 р. № 143.
За результатами дозиметричної паспортизації центральні органи виконавчої влади відповідно до компетенції забезпечують у встановленому порядку підготовку рішень Кабінету Міністрів України щодо перегляду меж зон радіоактивного забруднення.
Внесено й зміну до Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 лютого 2011 р. № 143.
Також зверніть увагу на Правові позиції Верховного Суду щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних з війною, та збірник Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси.