Законодавство
Два способи заміни житла особи з інвалідністю
Набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо соціальної захищеності осіб з інвалідністю» від 15 липня 2021 р. № 1665-IX.
Зокрема новою ст. 42-1 Житлового кодексу Української РСР визначається, що у разі невідповідності житла (жилих приміщень), в якому проживає особа з інвалідністю, вимогам щодо безперешкодного доступу осіб з інвалідністю і неможливості його пристосування до потреб таких осіб за їх заявою або заявою їх законних представників проводиться заміна такого житла (жилих приміщень).
Читайте також: До 340 грн штрафу за порушення вимог про працевлаштування осіб з інвалідністю
Заміна житла (жилих приміщень), в якому проживає особа з інвалідністю, здійснюється відповідно до положень ЖК України та інших нормативно-правових актів органами місцевого самоврядування шляхом:
- обміну житла (жилого приміщення), займаного на умовах найму (крім приватного житлового фонду);
- надання житла (жилого приміщення), за умови передачі займаного житла, що перебуває у приватній власності особи з інвалідністю, у власність територіальної громади.
Порядок заміни житла (жилих приміщень), в якому проживає особа з інвалідністю, у разі його невідповідності вимогам щодо безперешкодного доступу та неможливості пристосування до потреб осіб з інвалідністю затверджується Кабінетом Міністрів України.
Читайте також: Особливості працевлаштування осіб з інвалідністю роз’яснило Мінсоцполітики
Житло (жиле приміщення), що надається особі з інвалідністю внаслідок заміни, має відповідати вимогам щодо безперешкодного доступу та бути пристосованим до потреб такої особи.
Також внесено зміни до ст. 30 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні».
Закон вводиться в дію через шість місяців з дня набрання ним чинності.
Нагадаємо, державну соціальну допомогу постраждалим від вибухів дітям з інвалідністю підвищено на 50%.
Див. процедуру Отримання особами з інвалідністю соціального житла від держави