Дистанційне навчання – через портал «Дія. Цифрова освіта» | LexInform: Правові та юридичні новини, юридична практика, коментарі
Connect with us

Законодавство

Дистанційне навчання – через портал «Дія. Цифрова освіта»

Дата публікації:

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Питання Єдиного державного веб-порталу цифрової освіти «Дія. Цифрова освіта» від 10 березня 2021 р. № 184, якою затверджено Положення про відповідний Єдиний державний веб-портал цифрової освіти.

Положення визначає мету, основні завдання, функціональні можливості та суб’єктів Єдиного державного веб-порталу цифрової освіти «Дія. Цифрова освіта», зміст інформації, що розміщуються на ньому, а також інші питання функціонування Веб-порталу цифрової освіти, який має офіційну адресу в Інтернеті – https://osvita.diia.gov.ua/

LEX.ЮРИСТ

Сучасна онлайн-платформа для юриста.
Оновлення щоденно.

ДОКЛАДНІШЕ

Веб-портал працює цілодобово сім днів на тиждень, а користування освітніми та інформаційними ресурсами, електронними підручниками, мультимедійними навчальними матеріалами (аудіо- та відеоматеріалами тощо, які відтворюються за допомогою електронних засобів) та іншими навчальними ресурсами, що розміщені на Веб-порталі, є безоплатним.

Веб-портал призначений для реалізації права кожного на якісну та доступну освіту шляхом забезпечення створення можливості дистанційного навчання через Інтернет.

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

Основними завданнями Веб-порталу, зокрема є:

1) надання можливості доступу до освітніх матеріалів;

2) забезпечення цифрової грамотності людей усіх вікових категорій;

3) забезпечення проведення тестування, зокрема тестування рівня цифрової грамотності (цифрограм);

4) забезпечення отримання електронних документів, що підтверджують проходження навчання;

5) формування індивідуального переліку освітніх матеріалів;

6) відображення новин та результатів досліджень у сфері освіти;

7) поширення ідей цифровізації, доведення інформації щодо новітніх цифрових технологій;

8) забезпечення створення можливості надання пропозицій (зауважень) щодо освітніх матеріалів та процесів дистанційного навчання;

9) використання методів та механізмів для покращення результатів навчання тощо.

Міністерство цифрової трансформації протягом шести місяців з дня набрання чинності цією постановою має забезпечити створення та впровадження в експлуатацію Веб-порталу цифрової освіти.

Міністерству освіти і науки протягом шести місяців з дня набрання чинності цією постановою доручено забезпечити розроблення нормативно-правових актів щодо врегулювання порядку наповнення Веб-порталу цифрової освіти в частині веб-платформи дистанційного навчання «Всеукраїнська школа онлайн» освітніми матеріалами, необхідними для дистанційного здобуття освіти, а також забезпечити функціонування веб-платформи дистанційного навчання «Всеукраїнська школа онлайн».

Законодавство

Гарантія в електронному вигляді надається за можливості реєстрації товару на сайті виробника

Опубліковано

on

От

Набрав чинності Закон України «Про внесення змін до статті 7 Закону України «Про захист прав споживачів» щодо гарантійних зобов’язань в електронному вигляді» від 1 липня 2021 р. № 1603-IX.

Читайте також: Всеукраїнська інформаційна кампанія із захисту прав споживачів фінпослуг

LEX.ЮРИСТ

Сучасна онлайн-платформа для юриста.
Оновлення щоденно.

ДОКЛАДНІШЕ

Новими ч.ч. 10 – 12 ст. 7 Закону України «Про захист прав споживачів» передбачено, що суб’єкт господарювання може надавати споживачеві доступ до експлуатаційних документів на технічно складні побутові товари (паспорта або будь-якого іншого документа, що додається до товару) в електронному вигляді на офіційному веб-сайті виробника.

У разі надання гарантійних зобов’язань в електронному вигляді виробник забезпечує можливість реєстрації придбаного товару на офіційному веб-сайті виробника в установленому ним порядку.

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

На прохання споживача реєстрація технічно складних побутових товарів на офіційному веб-сайті виробника та оформлення гарантійних зобов’язань в електронному вигляді здійснюються продавцем під час продажу таких товарів.

Читайте також: Судовий збір у справах захисту прав споживачів

На вимогу споживача продавець повинен надати експлуатаційні документи на технічно складні побутові товари (паспорт або будь-який інший документ, що додається до товару) в паперовому вигляді.

Нагадаємо, України вийшла з Угоди держав – учасниць СНД в галузі захисту прав споживачів.

Читати далі

Законодавство

Закупівля вакцини від COVID-19 – поза процедурою публічних закупівель

Опубліковано

on

От

Набрав чинності Закон України «Про внесення зміни до розділу X «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про публічні закупівлі» щодо виключення можливості здійснення закупівель без використання електронної системи закупівель» від 1 липня 2021 р. № 1599-IX.

Ним установлено, що на період дії встановленого Кабінетом Міністрів України карантину, відповідно до Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», дія Закону України «Про публічні закупівлі» не поширюється на випадки, якщо предметом закупівлі є лікарські засоби, вакцини або інші медичні імунобіологічні препарати, розхідні матеріали для надання медичної допомоги хворим на COVID-19 та медичні вироби для вакцинації від COVID-19, медичне обладнання для закладів охорони здоров’я, що надають допомогу пацієнтам, хворим на COVID-19, системи постачання медичних газів, необхідні для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19).

LEX.ЮРИСТ

Сучасна онлайн-платформа для юриста.
Оновлення щоденно.

ДОКЛАДНІШЕ

Перелік таких лікарських засобів та порядок їх закупівлі затверджуються Кабінетом Міністрів України.

Читайте також: Коли природний газ купуватимуть, минаючи публічні закупівлі?

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

За результатами такої закупівлі в електронній системі закупівель замовник оприлюднює звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, договір про закупівлю та всі додатки до нього, звіт про виконання договору про закупівлю відповідно до ст. 10 Закону України «Про публічні закупівлі».

У разі недотримання вимог щодо публікації таких звітів винні особи притягаються до відповідальності.

Читайте також: Спростити процедури закупівель громадами закликала АМУ

Також установлено, що на період дії встановленого Кабінетом Міністрів України карантину, відповідно до Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», закупівля товарів (крім лікарських засобів, вакцин або інших медичних імунобіологічних препаратів, розхідних матеріалів для надання медичної допомоги хворим на COVID-19 та медичних виробів для вакцинації від COVID-19, медичного обладнання для закладів охорони здоров’я, що надають допомогу пацієнтам, хворим на COVID-19, систем постачання медичних газів) та послуг, необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19), здійснюється в порядку, встановленому Законом України «Про публічні закупівлі» для спрощених закупівель.

Нагадаємо, десятки мільярдів гривень в обхід тендерів підуть на будівництво кільцевої дороги.

Читати далі

Законодавство

Договір про меценатську допомогу не потребує нотаріального посвідчення

Опубліковано

on

От

Набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо меценатської діяльності у сфері фізичної культури і спорту» від 2 червня 2021 р. № 1520-IX, яким визначено поняття «меценатська діяльність у сфері фізичної культури і спорту», «меценатська допомога» та передбачено, що вказана діяльність здійснюється за такими напрямами:

LEX.НОТАРІУС

Робочий простір для нотаріусів та реєстраторів з усіма документами.
Оновлення щоденно.

ДОКЛАДНІШЕ

– забезпечення матеріально-технічних умов для розвитку фізичної культури і спорту;

– участь у реалізації проектів і програм з будівництва, реконструкції, ремонту (у тому числі капітального ремонту) та модернізації спортивних споруд в Україні;

– матеріальна та інша допомога українським спортсменам і фахівцям сфери фізичної культури і спорту з метою сприяння досягненню ними найкращих спортивних результатів;

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

– матеріальна та інша підтримка проведення спортивних заходів;

– підготовка до участі та участь в Олімпійських, Паралімпійських і Дефлімпійських іграх, Глобальних іграх спортсменів з порушенням інтелекту, Всесвітніх іграх з неолімпійських видів спорту.

Визначено й види такої діяльності.

Читайте також: Не всі договори оренди державного чи комунального майна потребуватимуть нотаріального посвідчення

Суб’єктами меценатської діяльності у сфері спорту є меценат фізичної культури і спорту, отримувач меценатської допомоги, бенефіціар, які не можуть бути пов’язаними особами в розумінні пп. 14.1.159 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України.

Меценатська діяльність у сфері фізичної культури і спорту здійснюється на підставі письмового договору про меценатську допомогу між меценатом фізичної культури і спорту та бенефіціаром або між меценатом фізичної культури і спорту та отримувачем меценатської допомоги в інтересах бенефіціарів, визначених меценатом фізичної культури і спорту або отримувачем меценатської допомоги. Договір про меценатську допомогу не підлягає обов’язковому нотаріальному посвідченню, якщо інше не встановлено законом або договором.

Читайте також: Вимога нотаріального посвідчення не поширюється на письмову згоду співвласника про переобладнання приміщення

Істотними умовами договору про меценатську допомогу є:

– положення про вид меценатської діяльності та напрями використання меценатської допомоги отримувачем і бенефіціаром (бенефіціарами) такої допомоги;

– обсяг і строки надання меценатської допомоги;

– порядок здійснення контролю за використанням меценатської допомоги, у тому числі порядок доступу до фінансових звітів;

– відповідальність сторін у разі порушення умов договору.

За згодою сторін як істотні умови договору можуть бути передбачені також інші умови надання меценатської допомоги, що не суперечать законодавству.

Читайте також: Не потрібне засвідчення нотаріусом чи керівником юридичної особи копій довіреності, коли до адміністративного суду звертається представник такої особи

Законом також визначено шляхи державної підтримки і гарантії меценатської діяльності у сфері фізичної культури і спорту, зокрема:

– відзначення меценатів фізичної культури і спорту державними нагородами, нагородження почесними відомчими відзнаками;

– сприяння увічненню імені мецената фізичної культури і спорту на будинках, спорудах, спортивних об’єктах, що надані як меценатська допомога або створені внаслідок надання меценатської допомоги у сфері фізичної культури і спорту;

– здійснення організаційних та інформаційних заходів з популяризації меценатської діяльності у сфері фізичної культури і спорту;

– надання пільг, іншого сприяння меценатам фізичної культури і спорту відповідно до закону.

Держава гарантує фізичним і юридичним особам можливість вільно здійснювати меценатську діяльність у сфері фізичної культури і спорту. Ніхто не має права обмежувати свободу вибору меценатом фізичної культури і спорту визначених цим Законом напрямів і видів меценатської діяльності.

Крім того, визначено інформаційне забезпечення меценатської діяльності у сфері фізичної культури і спорту та внесено зміни до Закону України «Про благодійну діяльність та благодійні організації», абз. 1 ч. 2 ст. 12 Закону України «Про рекламу».

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

В тренді

Питання Єдиного державного веб-порталу цифрової освіти «Дія. Цифрова освіта»
||
№ Документа: 184
Дата прийняття: 10.03.2021
Дата набрання чинності: 11.03.2021
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2021
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Вже йдете? Перш ніж Ви підете ...

Запрошуємо до нашого каналу Telegram

Не варто пропускати жодної актуальної новини ;)
close-link
Питання Єдиного державного веб-порталу цифрової освіти «Дія. Цифрова освіта»
||
№ Документа: 184
Дата прийняття: 10.03.2021
Дата набрання чинності: 11.03.2021
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає