Connect with us

Законодавство

Е-лікарняний після 30-го тижня вагітності можна відкрити дистанційно

Міністерство охорони здоров’я наказом від 22 квітня 2022 р. № 675, який набрав чинності 3 травня 2022 р., спростило процедуру формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність (МВТН) – отримати е-лікарняний після настання 30-го тижня вагітності тепер можна дистанційно.

Читайте також: Вироблені в РФ чи Білорусі ліки не реєструватимуть в Україні

«На час воєнного стану ми дозволили лікуючим лікарям формувати МВТН без особистого прийому вагітної. Щоб і надалі гарантувати вагітним жінкам право на фінансову допомогу від держави. Як це виглядатиме на практиці? Вагітна має зв’язатися з лікарем, який вів або веде її вагітність, і заявити про бажання сформувати МВТН. Якщо контакт зі своїм лікарем був втрачений, можна звернутися до іншого. Однак у такому випадку потрібно надати лікарю документ, який підтверджує вагітність та її термін. Це може бути довідка або виписка з останнього огляду вагітної в лікаря в країні її перебування», – роз’яснила заступник Міністра охорони здоров’я Марія Карчевич.

Лікар перевірить попередні медичні записи про вагітність в електронній системі охорони здоров’я та створить МВТН, що стане підставою для автоматичного створення електронного лікарняного.

Нагадаємо, кошти з рахунку МОЗ для пожертв спершу підуть на медичне забезпечення регіонів

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2022
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.