Connect with us

Законодавство

Економічна модель бронювання військовозобов’язаних

Опубліковано

Щоб перенести мобілізаційне навантаження на тіньову частку економіки, Комітет Верховної Ради з питань економічного розвитку запропонував модель економічного бронювання співробітників, яка б дала додаткову можливість забронювати потрібних працівників білому бізнесу.

Бізнес зможе забронювати до 50% від військовозобов’язаних за умови відсутності податкових боргів і сплати військового збору на кожного працівника за формулою: 1,5% від зарплати + фіксована ставка у розмірі 20 тис. грн/місяць.

Модель поширюватиметься на всіх найманих працівників та ФОП, крім дефіцитних ВОС. Компанія зможе самостійно обрати, яких працівників забронювати. Водночас стратегічні підприємства залишаться під дією Постанови № 76.

Бронювання відбуватиметься таким чином:

Читайте також: 9 місяців на повторний медогляд обмежено придатних до військової служби

1) сплата збору. Підприємство вносить відомості про працівників на електронному порталі, надає квитанцію про сплату збору, у випадку ФОП – довідку про рух коштів;

2) верифікація. Податкові органи в онлайн режимі підтверджують відсутність заборгованості, відбувається онлайн-перевірка заброньованого. Особа отримує жовтий QR код, який підтверджує процедуру бронювання. Протягом 60 днів необхідно оновити власні дані в ЦНАП для валідації бронювання;

3) оновлення даних. Заброньований відвідує ЦНАП, де оновлює дані та валідує бронювання. Кожен заброньований отримує зелений QR код, який підтверджує його бронювання.

Додаткова вимога для ФОП – подання довідки про наявність обороту на суму, не менше вартості 3 місяців бронювання для підтвердження реальної активності.

При цьому економічна бронь не дає дозвіл на виїзд.

Розробка зазначеної моделі відбувається паралельно з роботою над основним законопроектом про мобілізацію.

Читайте також збірник Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.