Connect with us

Законодавство

Експорт лісу-кругляка: уряд змінює законопроект про скасування чинного мораторію

Опубліковано

Міністерство економіки відкликало раніше розроблений законопроект про скасування експорту лісу-кругляка, замінивши його новим документом.

Як повідомляється на сайті Мінекономіки, де був розміщений попередній законопроект, з’явився новий – «Про внесення змін до закону України «Про особливості державного регулювання діяльності суб’єктів підприємницької діяльності, пов’язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів». Його метою названо «добросовісне виконання постанови Арбітражної групи в рамках спору у зв’язку з тимчасовою забороною експорту лісоматеріалів у необробленому вигляді». Як пояснюється, попередній законопроект був підготовлений Державним лісовим агентством України, яке робило наголос на системі чипування та електронного обігу деревини – заходи, які мали б компенсувати негативний вплив від скасування мораторію.

Натомість новий законопроект спрямований на створення прозорого ринку деревини. Зокрема, більш детально прописана процедура видачі та відкликання сертифікатів про походження лісоматеріалів й окремих виробів з деревини, який є обов’язковою вимогою для її експорту, а також оприлюднення всіх виданих сертифікатів у вигляді електронних документів у єдиному державному інформаційному вебпорталі «Єдине вікно для міжнародної торгівлі».

Зазначимо, що попередній законопроект був розроблений без консультацій з Офісом Президента та Верховною Радою, а відтак за оцінками наших співрозмовників, він мав мінімальні шанси на ухвалення.

Нагадаємо, у 2015 році Україна прийняла тимчасову заборону такого експорту. Це рішення викликало протести в ЄС, де звинуватили Київ у порушенні Угоди про асоціацію. У січні 2020 року Україна та ЄС створили арбітражну групу для розгляду спору про заборону Україною експорту кругляка. Наприкінці 2020 року вона постановила, що Україна має право обмежувати експорт лісу за певних обставин, але разом з тим має відкоригувати свою заборону від 2015 року. Тоді в Єврокомісії заявили, що Україна повинна скасувати прийнятий у 2015 році мораторій.

А наприкінці минулого року арбітраж визнав цю заборону такою, що суперечить Угоді про асоціацію, залишивши за Україною вибір механізму, як саме буде прибрано цю дискримінацію.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.