Законодавство
Електронне резидентство України – безоплатно
Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про реалізацію експериментального проекту із запровадження та реалізації в Україні електронного резидентства» від 25 червня 2020 р. № 648.
Уряд погодився з пропозицією Міністерства цифрової трансформації щодо реалізації до 1 липня 2022 р. експериментального проекту із запровадження та реалізації в Україні електронного резидентства, набуття якого є безоплатним.
Заява про надання статусу електронного резидентства подається в електронній формі через Портал Дія особами, які пройшли процедуру електронної реєстрації та створили власний обліковий запис на Порталі Дія. До заяви додається копія паспортного документа заявника в електронній формі та інформація від компетентних органів іноземної держави громадянської належності або держави постійного проживання про факт відсутності/наявності відомостей про притягнення до кримінальної відповідальності на території зазначеної держави.
Форму заяви затверджує Мінцифри.
Заява заповнюється заявником англійською мовою. Офіційна комунікація під час розгляду заяв між заявником (е-резидентом) та адміністратором (його уповноваженими працівниками), консульською посадовою особою, іншими уповноваженими державними органами, установами та організаціями ведеться англійською мовою.
У разі відсутності копій документів або невідповідності їх зазначеним відомостям заявнику повідомляють про це шляхом надсилання листа на адресу електронної пошти, зазначену під час його реєстрації на Порталі Дія.
У разі коли заява та копії документів відповідають установленим вимогам, адміністратор створює обліковий запис заявника в системі та вносить до нього відомості про заявника.
Адміністратор протягом одного робочого дня після реєстрації облікового запису в системі формує і надсилає запит про проведення перевірки відомостей щодо заявника до МВС та СБУ на предмет наявності або відсутності заборон або обмежень щодо набуття заявником статусу електронного резидентства, визначених у цьому Порядку.
Також встановлено, що набуття статусу електронного резидентства не надає жодних переваг щодо перебування на території України та перетинання державного кордону України, отримання дозволу на тимчасове або постійне проживання в Україні, прийняття до громадянства України, визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, порівняно з іншими іноземцями та особами без громадянства відповідно до законодавства.
На закордонні дипломатичні установи України, що розташовані в державі постійного (тимчасового) проживання (перебування) осіб, заінтересованих у набутті статусу електронного резидентства, покладено функції з проведення ідентифікації таких осіб, а також інші функції, передбачені затвердженим Порядком.