«Електронний суд» запускатимуть частинами - LexInform: Правові та юридичні новини, юридична практика, коментарі
Connect with us

Законодавство

«Електронний суд» запускатимуть частинами

Дата публікації:

Рада підтримала проект закону (№ 3985) про поетапне впровадження Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.

За те, щоб усі 15 підсистем Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (ЄСІТС) запускали поетапно, проголосували 250 народних депутатів. Зроблено це тому, що повна готовність системи, як відзначалося, – це справа кількох років та й то за наявності достатнього фінансування. Зараз деякі підсистеми вже майже готові до експлуатації, а деякі перебувають лише на етапі розробки, тому й пропонується вводити ЄСІТС в експлуатацію частинами. Правда, дехто з депутатів висловлював занепокоєння, що це призведе до зволікання з цифровізацією роботи судової системи.

Хоча, як зазначається в пояснювальній записці до законопроекту, Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему створювали для формування єдиного інформаційного простору для органів та установ системи правосуддя, міжвідомчого обігу інформації, обміну нею, забезпечення максимальної прозорості й відкритості системи правосуддя для суспільства, прискорення розгляду судових справ та проваджень, автоматизації роботи, переходу на електронні версії документів у судовому провадженні, оцифровування судових архівів тощо. Загалом же дана система, про яку говорять уже досить давно, покликана підвищити ефективність судових органів шляхом впровадження сучасних технологій у їхню повсякденну діяльність і спростити комунікацію учасників судових процесів та їхніх представників із судовими органами.

ЄСІТС має діяти в судах, Вищій раді правосуддя, Раді суддів, Вищій кваліфікаційній комісії суддів, Державній судовій адміністрації, на підприємствах, що належать до сфери правосуддя, в Національній школі суддів України.

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

Й ця система мала запрацювати давно, проте цьому завадила низка факторів, зокрема неготовність усього обсягу модулів (підсистем) ЄСІТС до повноцінного, стабільного функціонування. Введення Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи на початку 2019 року в стані готовності, який був на той час, за оцінками Вищої ради правосуддя та окремих експертів призвело б до протилежних результатів, ніж ті, заради яких цю систему створюють.

На думку авторів законопроекту, він дозволить використовувати підсистеми та модулі ЄСІТС, які перебувають на фінальному етапі розробки, не чекаючи готовності інших підсистем, розробка яких знаходиться на початковому етапі. А це сприятиме комплексній підготовці до початку функціонування системи. Окрім того, після введення в дію підсистеми ЄСІТС «Електронний суд» в судів буде можливість в електронному вигляді направляти сторонам документи, що дозволить економити кошти держави та учасників справ.

Для довідки. Оголошення про створення Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи було опубліковано в «Голосі України» 1 грудня 2018 року, дослідна експлуатація системи мала розпочатися з 1 березня 2019 року в складі вісьмох підсистем (модулів). Загальна підсистема ЄСІТС складається з 6 модулів: Електронний кабінет, портал «Судова влада України», Єдиний державний реєстр судових рішень, Єдиний державний реєстр виконавчих документів, «Відкриті набори даних» й «Автоматизована взаємодія з іншими автоматизованими системами». Натомість єдина підсистема електронного діловодства судів, органів та установ системи правосуддя складається з 5 модулів: Електронний суд, Електронне діловодство, «Автоматизований розподіл» судових справ між суддями, «Електронний архів» та «Судова статистика».

Джерело: Юридичний вісник України

Законодавство

Медсестри в закладах освіти мають отримувати не менше 13 500 грн

Опубліковано

on

От

Заступник Міністра охорони здоров’я Олексій Яременко повідомив, що медсестри, які працюють в системі освіти, однак перебувають у трудових відносинах із закладами охорони здоров’я державної або комунальної форми власності, мають отримувати заробітну плату від 13 500 гривень. На них поширюватиметься дія Постанови Уряду від 12 січня 2022 р. № 2 у тому разі, якщо заклад освіти, в штаті якого вони працюють, має відповідну ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики та відніс медичне обслуговування до основних видів діяльності, а отже має статус закладу охорони здоров’я.

Читайте також: Лікарі отримуватимуть не менше 20000 гривень заробітної плати

«Постанова, ухвалена Урядом 12 січня цього року, передбачає підвищення заробітної плати медикам державних та комунальних закладів охорони здоров’я. Тобто, якщо заклад освіти належить до комунальної або державної форм власності, то на нього може поширюватись обов’язок здійснювати оплату праці медсестри на рівні не нижче ніж 13 500 гривень, якщо такий заклад має ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики, а в установчих документах (статут, положення) закладу визначено, що серед основних його завдань є забезпечення медичного обслуговування населення», – пояснив заступник Міністра охорони здоров’я Олексій Яременко, додавши, що якщо в установчих документах закладу освіти відсутні вищезгадані норми, то постанова Уряду про підвищення базової заробітної плати до медичних сестер в таких випадках не застосовуватиметься.

Нагадаємо, виплату медикам підвищеної зарплати перевірятиме Держаудитслужба

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram
Читати далі

Законодавство

Більше 154 млн грн на зарплати працівників райрад

Опубліковано

on

От

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення окремих видатків районних рад, спрямованих на виконання їх повноважень» від 26 січня 2022 р. № 55, згідно з якою субвенція спрямовується на оплату праці та нарахування на заробітну плату посадових осіб місцевого самоврядування районних рад.

Умовами надання субвенції є:

1) прийняття відповідною районною радою рішення про затвердження районного бюджету на відповідний рік;

2) затвердження штатного розпису районної ради на відповідний рік;

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

3) спрямування коштів субвенції на вищевказаний напрям.

Надання субвенції здійснюється в обсягах, передбачених законом про Державний бюджет України на відповідний рік.

Читайте також: 60 млн грн на проекти транскордонного співробітництва

«Йдеться про субвенцію для нарахування заробітної плати працівникам 119 райрад, що знаходяться на підконтрольній Уряду України території», – прокоментував заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода, додавши, що у держбюджеті на 2022 р. передбачено понад 154 млн грн, які будуть спрямовані лише на оплату праці та нарахування заробітної плати працівників райрад за цей рік.

Читати далі

Законодавство

До 45% збільшено ліміт академічних стипендій

Опубліковано

on

От

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення зміни до пункту 13 Порядку призначення і виплати стипендій» від 26 січня 2022 р. № 46.

Зміною до п. 13 Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 липня 2004 р. № 882 «Питання стипендіального забезпечення» збільшено з 35-40% до 40-45 % ліміт стипендіатів, яким буде призначатися академічна стипендія за результатами семестрового навчання.

Нагадаємо, визначено порядок присудження ступеня доктора філософії

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2022
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Вже йдете? Перш ніж Ви підете ...

Запрошуємо до нашого каналу Telegram

Не варто пропускати жодної актуальної новини ;)
close-link