Connect with us

Законодавство

Емітенти цінних паперів розкриватимуть інформацію про придбання контрольного пакета акцій

Опубліковано

Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку ухвалене рішення № 850 «Про внесення змін до Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів»,  що набуває чинності через 5 днів з моменту його офіційного опублікування.

Відповідно до рішення, пункт 1 розділу 10 Положення викладено у новій редакції, що передбачає: «Обов’язок здійснювати розкриття інформації про придбання акцій акціонерного товариства за наслідками придбання контрольного пакета акцій (у розмірі 50 і більше відсотків простих акцій), або значного контрольного пакета акцій (у розмірі 75 і більше відсотків простих акцій), або домінуючого контрольного пакета акцій (у розмірі 95 і більше відсотків простих акцій), або розкриття інформації відповідно до пункту 2 розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 23 березня 2017 року № 1983-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення рівня корпоративного управління в акціонерних товариствах» та в порядку, передбаченому цим Положенням, поширюється на публічні та приватні акціонерні товариства».

Пункт 8 доповнюється новим абзацом: «Інформація щодо реєстраційного номера облікової картки платника податків або серії (за наявності) та номера паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті) не підлягає розміщенню на веб-сайті акціонерного товариства та у загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії».

Окрім цього, Положення доповнюється новим розділом XІ, що має назву «Порядок опублікування відомостей про створення акціонерного товариства однією особою або про придбання однією особою усіх акцій товариства».

Після набрання чинності рішенням № 850 втрачає  чинність рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 20 жовтня 2009 р. № 1207 «Про порядок реєстрації та опублікування відомостей про створення акціонерного товариства однією особою або про придбання однією особою усіх акцій товариства», зареєстроване в Міністерстві юстиції України 14 січня 2010 р. за № 23/17318.

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.