Connect with us

Законодавство

Евакуйовані за кордон діти можуть ініціювати своє повернення в Україну

Опубліковано

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку тимчасового переміщення (евакуації) дітей та осіб, які проживають або зараховані до закладів різних типів, форм власності та підпорядкування на цілодобове перебування, та їх повернення за місцем постійного проживання (перебування), а в разі виїзду за межі України – в Україну» від 6 вересня 2024 р. № 1026.

Змінами до абз. 4 п. 21, 22 – 25 Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 червня 2023 р. № 546, зокрема встановлюється, що строк повернення дітей та осіб визначається індивідуально для кожної дитини, особи з урахуванням індивідуальних потреб, часу, необхідного для планування повернення дітей та осіб до влаштування в прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу, під опіку/піклування, на усиновлення, в сім’ю патронатного вихователя, а у випадках, визначених п. 22 цього Порядку, до закладу або малого групового будинку, їх підготовки до повернення, відновлення інфраструктури, необхідної для задоволення потреб дітей та осіб, у тому числі дітей та осіб з інвалідністю, за місцем їх перебування або проживання після повернення, а також строків можливого перебування у державі тимчасового перебування (евакуації).

Читайте також: Для повернення кожної депортованої дитини розроблятимуть індивідуальний план

Заклад, у який планується тимчасове переміщення (евакуація)/повернення дітей та осіб, повинен мати захисні споруди цивільного захисту, споруди подвійного призначення, придатні для укриття дітей та осіб і працівників та безпечного перебування в них.

Під час воєнного стану обласна, Київська міська військова адміністрація може прийняти рішення про повернення дітей та осіб виключно в прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу, під опіку/піклування, на усиновлення, в сім’ю патронатного вихователя, а у випадках, передбачених п. 22 цього Порядку, до закладу, малого групового будинку, який розташований на території адміністративно-територіальної одиниці/територіальної громади, що належить до помірного або задовільного рівня ризику безпеки, визначеного відповідно до Методики оцінки ризиків безпеки в системі освіти, пов’язаних із збройною агресією російської федерації проти України, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 2 серпня 2024 р. № 866, але не менш як за 50 кілометрів від державного кордону України з російською федерацією, республікою білорусь та не менш як за 100 кілометрів від адміністративної межі між тимчасово окупованою територією та іншою територією України, де не ведуться бойові дії, лінії бойового зіткнення.

Начальники обласних, Київської міської військових адміністрацій несуть персональну дисциплінарну відповідальність за недотримання вимог повернення дітей та осіб, визначених цим Порядком, цивільно-правову, адміністративну або кримінальну відповідальність за порушення прав дітей та осіб та недотримання вимог законодавства про охорону дитинства відповідно до законів України.

Читайте також: Повернення батькам дітей, відібраних без позбавлення батьківських прав, є неприпустимим за наявності обставин, що призведуть до повторного відібрання

Питання про повернення дітей та осіб до припинення (скасування) воєнного стану розглядається обласними, Київською міською військовими адміністраціями за місцем постійного розташування закладів на підставі клопотання засновника закладу/керівника закладу/керівника служби у справах дітей, структурного підрозділу з питань соціального захисту населення, охорони здоров’я, освіти і науки обласної, Київської міської військової адміністрації залежно від підпорядкування (сфери управління) закладу за місцем його постійного розташування або звернення дитини про бажання повернутися.

Клопотання про повернення дітей та осіб до припинення (скасування) воєнного стану повинне містити обґрунтування необхідності повернення дітей та осіб та/або пояснення причин неможливості подальшого перебування їх за місцем тимчасового переміщення (евакуації), а також інформацію про прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу, опікунів/піклувальників, усиновлювачів, сім’ю патронатного вихователя, а у виключних випадках про заклад або малий груповий будинок, до якого планується повернення (влаштування) дітей та осіб, інформацію про індивідуальні потреби дітей та осіб відповідно до вимог, визначених в абз. 2 п. 25 цього Порядку.

Для прийняття рішень про повернення дітей та осіб обласна, Київська міська державна (військова) адміністрація вивчає питання щодо доцільності повернення дітей, зокрема:

– визначає індивідуальні потреби дітей та осіб (на підставі проведення оцінювання індивідуальних потреб дитини/осіб з урахуванням результатів моніторингу стану утримання дітей та осіб, які тимчасово переміщені (евакуйовані) за межі України із закладів різних типів, форм власності та підпорядкування) згідно з планом повернення дітей та осіб, затвердженим спільним наказом Мінсоцполітики, Мінреінтеграції та МВС;

– перевіряє відповідність закладу вимогам, передбаченим п. 23 цього Порядку (у разі ініціювання повернення дітей та осіб до припинення (скасування) воєнного стану).

За результатами вивчення питання щодо доцільності повернення дітей та осіб перевіряє заклад на відповідність вимогам, передбаченим абз. 13 п. 22 цього Порядку, складає акт про стан і безпечність будівель закладу, наявність в них умов для перебування дітей та осіб за формою, затвердженою спільним наказом Мінсоцполітики, Мінреінтеграції та МВС.

Нагадаємо, справи про встановлення факту батьківства загиблого військового розглядатимуть в окремому провадженні

Також зверніть увагу на Правові позиції Верховного Суду щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних з війною, та збірник Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про внесення змін до Порядку тимчасового переміщення (евакуації) дітей та осіб, які проживають або зараховані до закладів різних типів, форм власності та підпорядкування на цілодобове перебування, та їх повернення за місцем постійного проживання (перебування), а в разі виїзду за межі України - в Україну
||
№ Документа: 1026
Дата прийняття: 06.09.2024
Дата набрання чинності: 10.09.2024
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про внесення змін до Порядку тимчасового переміщення (евакуації) дітей та осіб, які проживають або зараховані до закладів різних типів, форм власності та підпорядкування на цілодобове перебування, та їх повернення за місцем постійного проживання (перебування), а в разі виїзду за межі України - в Україну
||
№ Документа: 1026
Дата прийняття: 06.09.2024
Дата набрання чинності: 10.09.2024
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає