Connect with us

Законодавство

Для повернення кожної депортованої дитини розроблятимуть індивідуальний план

Опубліковано

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 14 травня 2024 р. № 551, якою визначено механізм взаємодії між суб’єктами, які беруть участь у пошуку, поверненні, забезпеченні соціального захисту та реінтеграції дітей, депортованих або примусово переміщених, і таких, які перебувають під ризиком депортації або примусового переміщення внаслідок збройної агресії російської федерації проти України.

До суб’єктів, які беруть участь у пошуку, поверненні, забезпеченні соціального захисту та реінтеграції дітей, належать представники центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, СБУ, державного підприємства «Український національний центр розбудови миру», яке згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 17 березня 2022 р. № 228 виконує функції Національного інформаційного бюро, громадських об’єднань, благодійних фондів.

Координатором взаємодії зазначених суб’єктів є Мінреінтеграції.

Інші заінтересовані юридичні та фізичні особи можуть бути залучені до здійснення заходів з повернення дітей у випадках і порядку, що визначені законодавством.

Зокрема передбачено індивідуальний план заходів з повернення дитини – розроблений Мінреінтеграції із залученням громадських об’єднань та благодійних фондів, уповноваженого законного представника дитини та інших уповноважених органів комплекс заходів з пошуку, повернення, забезпечення соціального захисту та реінтеграції депортованих або примусово переміщених дітей, дітей, які перебувають під ризиком депортації або примусового переміщення з території російської федерації, республіки білорусь, тимчасово окупованої території України, або з виїзду їх в треті безпечні країни.

Читайте також: Відповідальність за ухилення від батьківських обов’язків тепер стосується й малолітніх дітей

Індивідуальний план розробляється з урахуванням потреб дитини відповідно до її віку, статі, стану здоров’я, особливостей розвитку, місця перебування та місця повернення, її культурної та етнічної приналежності та забезпечує її повноцінну реінтеграцію і можливість повернення до місця постійного проживання в Україні або інтеграції її на новому місці проживання в Україні.

Зазначений план включає:

– формування особистої справи дитини, що містить інформацію, необхідну для пошуку та ідентифікації дитини;

– розроблення переліку послідовних заходів з повернення дитини (складення індивідуального маршруту, визначення переліку необхідних документів, логістики та інших заходів, зокрема пов’язаних із забезпеченням потреби в оренді житла), що здійснюються законним представником дитини або уповноваженою ним особою;

– забезпечення супроводу під час вчинення нотаріальних дій (у разі звернення);

– супроводження під час оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон (у разі потреби);

– забезпечення дитини, її законного представника або уповноваженої ним особи проїзними документами;

– здійснення орієнтовного розрахунку добових, вартості проживання дитини, законного представника дитини або уповноваженої ним особи під час поїздки, пов’язаної з поверненням дитини на територію України;

– забезпечення дитини речами після її повернення в Україну згідно з переліком речей першої необхідності, визначеним Мінреінтеграції.

Форма індивідуального плану затверджується наказом Мінреінтеграції з урахуванням медичних, освітніх потреб, соціального супроводу та психологічного стану дитини.

Також зверніть увагу на Правові позиції Верховного Суду щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних з війною, та збірник Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про затвердження Порядку виявлення та повернення дітей, депортованих або примусово переміщених внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України
||
№ Документа: 551
Дата прийняття: 14.05.2024
Дата набрання чинності: 18.05.2024
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про затвердження Порядку виявлення та повернення дітей, депортованих або примусово переміщених внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України
||
№ Документа: 551
Дата прийняття: 14.05.2024
Дата набрання чинності: 18.05.2024
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає