Connect with us

Законодавство

Фінустановам спростять процес реєстрації на 1 етап

Опубліковано

Національний банк України повідомляє про оновлення системи регулювання українського ринку платежів та переказу коштів.

Планується імплементувати норми європейської директиви PSD2 в частині Open Banking, що посилить конкуренцію на фінансовому ринку та сприятиме інноваційному розвитку вітчизняного платіжного ринку.

Зокрема, Нацбанк планує:

  • замінити єдину послугу з переказу коштів, такими як: внесення коштів на платіжний рахунок, зняття/списання коштів з рахунку, переказ коштів з рахунку, переказ коштів з рахунку за рахунок кредиту, емісія/еквайринг, грошові перекази, послуга ініціювання платежу та послуга надання консолідованої інформації за платіжним рахунком.
  • запустити ринок нових постачальників інформаційних послуг, як ініціювання платежу (PISP) та надання консолідованої інформації за платіжним рахунком (AISP);
  • категоризувати існуючих постачальників платіжних послуг – банки, платіжні установи, установи електронних грошей, тощо, а також увести постачальників обмежених платіжних послуг, наприклад, телеком- та інтернет-оператори, соціальні проекти тощо;
  • запровадити відкритий банкінг;
  • створити нові правила ліцензування і реєстрації небанківських установ. Йдеться про скасування попереднього набуття статусу фінансової установи – статус фінустанови надаватиметься одночасно із видачею ліцензії.
  • визначити роль НБУ як регулятора ринку платіжних послуг, наділеного правом контролювати надання платіжних послуг, організовувати роботу зі зверненнями користувачів послуг, а також правом здійснювати регулювання рівня ставки міжбанківської комісії за картковими платіжними операціями; тощо.
Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.