Connect with us

Законодавство

Фонд гарантування вкладів надаватиме до НБУ прогнозні графіки надходжень

Опубліковано

Набрала чинності постанова Правління Національного банку України «Про внесення змін до Положення про підтримку ліквідності Національним банком України Фонду гарантування вкладів фізичних осіб» від 29 березня 2018 р. № 30.

Відповідно до цього документу, абзац перший пункту 1.9 має нову редакцію:

«Рішення про надання чи відмову в наданні Національним банком кредиту, зміну умов кредитного договору та/або про викуп чи відмову у викупі державних облігацій України у Фонду приймає Правління Національного банку з урахуванням можливого впливу відповідної операції на здатність Національного банку досягати цілей грошово-кредитної політики».

Крім того, змінено редакцію абзацу другого підпункту «е» у пункті 2.1. Відтепер в ньому буде зазначено:

«… надходжень, у тому числі від сплати регулярного та спеціального збору до Фонду, продажу майна (активів) неплатоспроможних банків».

Нагадаємо, що пункт 2.1 регулює питання переліку документів, що необхідно подати Фондом гарантування вкладів фізичних осіб до НБУ для отримання кредиту, а підпункт «е» передбачає перелік прогнозних графіків із щоквартальною або щомісячною розбивкою на строк користування кредитом.

Абзац 2 пункту 2.6 скорочується. З нього вилучено слова «з урахуванням можливості здійснення Фондом поточних витрат у межах затвердженого адміністративною радою Фонду кошторису». Пунктом 2.6 передбачено укладання між НБУ та Фондом гарантування вкладів кредитного договору і договір застави.

Доповнений абзац 2 підпункту 2 пункту 2.11, що передбачає, які документи має передати Фонд гарантування вкладів разом з клопотанням до НБУ. До цих документів відтепер долучено прогнозні графіки надходжень, у тому числі від сплати регулярного та спеціального збору до Фонду, продажу майна (активів) неплатоспроможних банків.

Змін зазнали й абзаци 2 та 3 пункту 4.5 глави 4, що передбачає права Національного банку у разі виникнення простроченої заборгованості Фонду гарантування вкладів: «Національний банк має право вживати заходів щодо задоволення своїх вимог відповідно до кредитного договору». Також, «Національний банк має право реалізовувати державні облігації України, надані в заставу, або перевести їх у свою власність за справедливою вартістю згідно з окремим рішенням Правління Національного банку України».

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про внесення змін до Положення про підтримку ліквідності Національним банком України Фонду гарантування вкладів фізичних осіб
||
№ Документа: 30
Дата прийняття: 29.03.2018
Дата набрання чинності: 03.04.2018
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про внесення змін до Положення про підтримку ліквідності Національним банком України Фонду гарантування вкладів фізичних осіб
||
№ Документа: 30
Дата прийняття: 29.03.2018
Дата набрання чинності: 03.04.2018
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає