Законодавство
Фотопослуги з тваринами – тільки в зоопарках, цирках і дельфінаріях
Верховна Рада України прийняла за основу проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо імплементації положень деяких міжнародних угод та директив ЄС у сфері охорони тваринного та рослинного світу)» № 2351.
Внесено зміни до ст. 17 Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження», якими заборонено умертвіння тварин для регулювання чисельності безпритульних тварин. Перелік підстав для умертвіння тварин у ст. 17 Закону визнається вичерпним.
Відповідно до ст. 16 Закону регулювання чисельності тварин, що не утримуються людиною, але перебувають в умовах, повністю або частково створюваних діяльністю людини, та безпритульних тварин здійснюється методом біостерилізації з подальшою вакцинацією, ідентифікацією шляхом кліпсування та розміщенням у притулки для тварин або під нагляд громадських організацій, статутною метою яких є захист тварин від жорстокого поводження та/або природоохоронна діяльність, або випуску до ареалу перебування (в місця вилову) для вільного проживання.
Згідно зі змінами до ст. ст. 18, 19 Закону, при поводженні з тваринами не допускається їх отруєння, використання тварин як мішені при навчанні у стрільбі або у змаганнях із стрільби, примушування до нападу одних тварин на інших, у тому числі при тестуванні тварин, крім випадків використання собак мисливських порід, інших ловчих звірів та птахів для полювання.
Змінами до ст. 22 Закону також забороняється:
- бити, вбивати, отруювати чи калічити домашніх, безпритульних тварин; дарувати домашніх тварин як призи, нагороди чи премії; спричиняти домашній тварині біль, страждання або пригнічення; дресирувати тварин у спосіб, який завдає шкоди здоров’ю тварини та її загальному станові; умертвляти тварин шляхом утоплення, задушення, використання речовин, які призводять до отруєння, електричного струму;
- жебракувати з домашніми, безпритульними тваринами;
- залишати домашню тварину в закритому салоні автомобіля за відсутності в ньому людини, при температурі навколишнього середовища, вищій, ніж +20ºС та нижчій, ніж – 5ºС;
- замуровувати тварин в підвальних приміщеннях.
Крім цього, новою редакцією ст. 25 Закону передбачено заборону утримувати в закладах громадського харчування, нічних клубах, готелях, оздоровчих закладах та інших непридатних для показу диких тварин, а також у квартирах, приватних будинках, присадибних, садових ділянках ведмедів, левів, тигрів, кабанів, крокодилів, вовків, великих та отруйних змій, хижих птахів, інших тварин, які становлять загрозу для людей, або видів тварин, занесених до Червоної книги, і до Списку II Бернської конвенції (Конвенції про охорону дикої флори та фауни), а також використовувати тварин для реклами в розважальних закладах та закладах громадського харчування, та надавати фотопослуги з дикими тваринами, крім зоопарків, цирків і дельфінаріїв.
Контроль дотримання вимог у сфері захисту тварин від жорстокого поводження і вжиття відповідних заходів у разі порушення законодавства у цій сфері в межах своєї компетенції, визначеної законодавством, покладено на Національну поліцію (п. 31 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про Національну поліцію»).
You must be logged in to post a comment Login