Фотопослуги з тваринами – тільки в зоопарках, цирках і дельфінаріях - LexInform: Правові та юридичні новини, юридична практика, коментарі
Connect with us

Законодавство

Фотопослуги з тваринами – тільки в зоопарках, цирках і дельфінаріях

Дата публікації:

Верховна Рада України прийняла за основу проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо імплементації положень деяких міжнародних угод та директив ЄС у сфері охорони тваринного та рослинного світу)» № 2351.

Внесено зміни до ст. 17 Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження», якими заборонено умертвіння тварин для регулювання чисельності безпритульних тварин. Перелік підстав для умертвіння тварин у ст. 17 Закону визнається вичерпним.

Відповідно до ст. 16 Закону регулювання чисельності тварин, що не утримуються людиною, але перебувають в умовах, повністю або частково створюваних діяльністю людини, та безпритульних тварин здійснюється методом біостерилізації з подальшою вакцинацією, ідентифікацією шляхом кліпсування та розміщенням у притулки для тварин або під нагляд громадських організацій, статутною метою яких є захист тварин від жорстокого поводження та/або природоохоронна діяльність, або випуску до ареалу перебування (в місця вилову) для вільного проживання.

Згідно зі змінами до ст. ст. 18, 19 Закону, при поводженні з тваринами не допускається їх отруєння, використання тварин як мішені при навчанні у стрільбі або у змаганнях із стрільби, примушування до нападу одних тварин на інших, у тому числі при тестуванні тварин, крім випадків використання собак мисливських порід, інших ловчих звірів та птахів для полювання.

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

Змінами до ст. 22 Закону також забороняється:

  • бити, вбивати, отруювати чи калічити домашніх, безпритульних тварин; дарувати домашніх тварин як призи, нагороди чи премії; спричиняти домашній тварині біль, страждання або пригнічення; дресирувати  тварин у спосіб, який завдає шкоди здоров’ю тварини та її загальному станові; умертвляти тварин шляхом утоплення, задушення, використання речовин, які призводять до отруєння, електричного струму;
  • жебракувати з домашніми, безпритульними тваринами;
  • залишати домашню тварину в закритому салоні автомобіля за відсутності в ньому людини, при температурі навколишнього середовища, вищій, ніж +20ºС та нижчій, ніж – 5ºС;
  • замуровувати тварин в підвальних приміщеннях.

Крім цього, новою редакцією ст. 25 Закону передбачено заборону утримувати в закладах громадського харчування, нічних клубах, готелях, оздоровчих закладах та інших непридатних для показу диких тварин, а також у квартирах, приватних будинках, присадибних, садових ділянках ведмедів, левів, тигрів, кабанів, крокодилів, вовків, великих та отруйних змій, хижих птахів, інших тварин, які становлять загрозу для людей, або видів тварин, занесених до Червоної книги, і до Списку II Бернської конвенції (Конвенції про охорону дикої флори та фауни), а також використовувати тварин для реклами в розважальних закладах та закладах громадського харчування, та надавати фотопослуги з дикими тваринами, крім зоопарків, цирків і дельфінаріїв.

Контроль дотримання вимог у сфері захисту тварин від жорстокого поводження і вжиття відповідних заходів у разі порушення законодавства у цій сфері в межах своєї компетенції, визначеної законодавством, покладено на Національну поліцію (п. 31 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про Національну поліцію»).

Законодавство

Збільшити обсяг освітньої субвенції просить Асоціація міст України

Опубліковано

on

От

Асоціація міст України звернулася до Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука та Голови Комітету з питань бюджету Юрія Арістова щодо  прискорення розгляду проекту Постанови «Про звернення Верховної Ради України до Кабінету Міністрів України щодо необхідності збільшення обсягу видатків на 2022 рік за бюджетною програмою 2211190 «Освітня субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам» та внесення змін до формули розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами» № 6520 і включення її до порядку денного для ухвалення.

Читайте також: У разі відмови випускника від виконання умови відпрацювати за направленням заклад освіти може стягнути з нього всі витрати на освіту, зокрема і стипендію

«Питання вирішення проблеми дефіциту коштів місцевих бюджетів на оплату праці педагогічних працівників закладів середньої освіти у 2022 році потребує якнайшвидшого реагування», – кажуть в АМУ.

Нагадаємо, Міносвіти підготувало довідки по освітній субвенції на 2022 р.

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram
Читати далі

Законодавство

Права дітей захищатиме новоутворена Державна служба

Опубліковано

on

От

Кабінет Міністрів прийняв постанову, якою утворено Державну службу України у справах дітей як центрального органу виконавчої влади зі спеціальним статусом, який забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері усиновлення та захисту прав дітей.

Читайте також: Збільшено допомогу на дітей з тяжкими хворобами, яким не встановлено інвалідність

«Відсутність єдиного центрального органу виконавчої влади, діяльність якого спрямовувалась би на врегулювання питань захисту прав дітей (наразі такими питаннями прямо чи опосередковано займаються шість міністерств), та відповідної єдиної державної політики призводить до виникнення системних проблем у цій сфері», – зауважили у Міністерстві соціальної політики.

Читати далі

Законодавство

Національний план дій з відновлюваної енергетики можна обговорити

Опубліковано

on

От

Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження опублікувало для обговорення проект Національного плану дій з розвитку відновлюваної енергетики на період до 2030 р., у якому визначено індикативну ціль споживання енергії з відновлюваних джерел у 2030 р. на рівні 27 %, у тому числі у секторах:

– електроенергетики – 25 %;

– опалення та охолодження – 35 %;

– транспорту – 14 %.

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

Читайте також: У разі ліквідації або виведення з експлуатації підприємств проводитимуть екологічний аудит

Національним планом також передбачено заходи задля збалансованого розвитку відновлюваної електроенергетики, теплоенергетики та споживання відновлюваних джерел на транспорті, зокрема:

– забезпечення сталості генерації об’єктів відновлюваної генерації, підвищення надійності енергопостачання, перенесення сезонних змін попиту на електроенергію;

– стимулювання виробництва «чистої» електроенергії на ринкових засадах;

– удосконалення умов підтримки енергетичних кооперативів та приватних домогосподарств;

– запровадження механізму видачі гарантії походження електроенергії;

– стимулювання використання енергоносіїв з ВДЕ у транспортному секторі.

Зауваження та пропозиції до проекту приймаються до 20 лютого 2022 р. на електронну адресу: [email protected].

Нагадаємо, інформацію про стан довкілля зібрано на Єдиній екологічній платформі

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2022
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Вже йдете? Перш ніж Ви підете ...

Запрошуємо до нашого каналу Telegram

Не варто пропускати жодної актуальної новини ;)
close-link