Connect with us

Законодавство

Генеральні валютні ліцензії більше не потрібні небанківським фінустановам

Дата публікації:

Набрала чинності постанова правління Національного банку України «Про затвердження Змін до Положення про порядок видачі небанківським фінансовим установам, операторам поштового зв’язку ліцензій на здійснення валютних операцій» від 7 травня 2019 р. № 65.

Постановою визначено, що НБУ анулює генеральні ліцензії на здійснення валютних операцій, видані небанківським фінансовим установам.

За новою редакцією п. 3 розділу І Положення такі установи здійснюватимуть без ліцензії ті валютні операції, які за Законом «Про валюту» є послугами на ринку цінних паперів.

Відповідно, виключено пп. 2 п. 27 розділу IV, яким було встановлено, що небанківські установи, для отримання непотрібної тепер ліцензії повинні були мати 300 000 000 грн для здійснення розрахунків в іноземній валюті на території України за договорами страхування життя.

Водночас, новим п. 27-1 встановлено, що страхові компанії, які бажають отримати ліцензії на здійснення таких розрахунків, повинні забезпечити дотримання нормативу платоспроможності та достатності капіталу, встановленого розділом III Положення № 850.

За новими пп. 13-1 та 13-2 п. 78 розділу IX НБУ має право відкликати/анулювати в небанківської установи ліцензію за умови:

  • якщо страховою компанією, яка має ліцензію на здійснення розрахунків в іноземній валюті на території України за договорами страхування життя, не дотримано нормативу платоспроможності та достатності капіталу, встановленого розділом III Положення № 850;
  • якщо такою ж страховою компанією не надано інформацію, визначеної в п. 21 п. 31, п. 31-1 розділу IV.

Зокрема, за новим п. 31-1 компанія зобов’язана щокварталу подавати до НБУ фінансову звітність, складену відповідно до міжнародних стандартів фінансової звітності та інформацію щодо структури прийнятних активів.

Законодавство

Тарифи на транспортування аміаку магістральними трубопроводами встановлює Мінекономік

Опубліковано

on

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення зміни у додаток до постанови Кабінету Міністрів України від 25 грудня 1996 р. № 1548» від 13 жовтня 2020 р. № 995.

Новим п. 9-2 додатку до постанови Кабінету Міністрів України від 25 грудня 1996 р. № 1548 «Про встановлення повноважень органів виконавчої влади та виконавчих органів міських рад щодо регулювання цін (тарифів)» визначено, що Мінекономіки встановлює тарифи на транспортування (переміщення) аміаку магістральними трубопроводами України, що поставляється споживачам України

Читати далі

Законодавство

Мінцифра наполягає на легалізації віртуальних активів в Україні

Опубліковано

on

Комітет з питань цифрової трансформації рекомендував Верховній Раді прийняти за основу проект Закону «Про віртуальні активи» від 11 червня 2020 р. № 3637, який легалізовуватиме віртуальні активи в Україні.

«Легалізація ринку віртуальних активів дозволить українським компаніям офіційно працювати з банківською системою та вивести  свій бізнес у правовий простір. Профільний законопроект дозволить компаніям реєструвати бізнес в Україні, а блокчейн-спеціалістам – реалізовувати власні проекти в українській юрисдикції. Крім того, Закон «Про віртуальні активи» сприятиме усуненню ризиків для роботи міжнародних блокчейн-компаній й залученню іноземних інвестицій», – пояснив заступник Міністра цифрової трансформації з питань розвитку IT Олександр Борняков.

Профільний законопроект «Про віртуальні активи»:

– формує правове поле ринку віртуальних активів: правовий статус, класифікація, права власності та інші ключові юридичні дефініції;

– адаптує рекомендації FATF щодо фінансового моніторингу ринку віртуальних активів;

– визначає перелік професійних постачальників послуг віртуальних активів та їх реєстрацію;

– визначає регулятора ринку – Мінцифру (в окремих випадках НБУ та НКЦПФР).

Читати далі

Законодавство

672 млн грн – на держпідтримку страхування агропродукції

Опубліковано

on

Мінекономіки спільно з НБУ презентували зміни до Закону «Про особливості страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою».

Запропонованими змінами визначено:

– суб’єкти ринку страхування агропродукції з державною підтримкою, вимоги до них, їх права та обов’язки;

– договори страхування: права та обов’язки, предмет договору, істотні умови договору, припинення договору;

– правила страхування, страхові ризики, страхові випадки, страхова сума, страховий платіж тощо;

– збиток у разі настання страхового випадку при страхуванні урожаю, страхове відшкодування;

– механізм надання державної підтримки сільгоспвиробникам для страхування їх продукції;

– інформаційне забезпечення страхування сг продукції з державною підтримкою.

Крім того, вносяться зміни щодо:

– скасування положення щодо страхування сільськогосподарської продукції через Аграрний страховий пул;

– уточнення повноважень Уповноваженого органу, що здійснює державний нагляд за страховою діяльністю.

«Нам треба забезпечити можливість для фермерів користуватися тим, чим користуються в усіх країнах світу. Державна підтримка агрострахування є в США, Канаді, в країнах ЄС. Це абсолютно нормальна міжнародна практика. На державну підтримку страхування агропродукції ми плануємо спрямувати у наступному році 672 млн гривень. Це тот старт, який дозволить створити умови для формування ринку агрострахування», – зазначив Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

Після коментарів від міністерств і погодження позицій законопроект буде внесений від Кабінету Міністрів у Верховну Раду.

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Facebook

TWITTER

Календар юриста

В тренді

Про затвердження Змін до Положення про порядок видачі небанківським фінансовим установам, операторам поштового зв`язку ліцензій на здійснення валютних операцій
||
№ Документа: 65
Дата прийняття: 07.05.2019
Дата набрання чинності: 09.05.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2020
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Telegram
Про затвердження Змін до Положення про порядок видачі небанківським фінансовим установам, операторам поштового зв`язку ліцензій на здійснення валютних операцій
||
№ Документа: 65
Дата прийняття: 07.05.2019
Дата набрання чинності: 09.05.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає