Connect with us

Законодавство

Готується оновлення Закону «Про охорону прав на винаходи і корисні моделі»

Опубліковано

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення правової охорони винаходів та корисних моделей»  № 7538.

Проект спрямований на узгодження положень чинного законодавства України у сфері інтелектуальної власності з директивами та регламентами ЄС, імплементацію положень Угоди про асоціацію в частині правової охорони винаходів та корисних моделей.

Як зазначено у пояснювальній записці до законопроекту, в Україні однакові результати інтелектуальної діяльності можуть охоронятися і як винаходи, і як корисні моделі. Проте патент на корисну модель виглядає привабливішим, ніж патент на винахід:

  1. менше часових та фінансових витрат;
  2. менше вимог патентоздатності, і, як наслідок, вищий рівень охорони такого результату;
  3. нижчі ризики визнання прав недійсними.

Отже в Україні істотно переважають зареєстровані корисні моделі у порівнянні з країнам інноваційної економіки і тими, які мають розвиненішу систему охорони інтелектуальної власності. Наявність великої частки патентів, які видаються без проведення кваліфікаційної експертизи (патенти на корисні моделі) та відсутність процедур «post-grant opposition» спричиняють зловживань правами інтелектуальної власності, що фактично означає зниження рівня охорони прав для добросовісних власників.

Новий закон покликаний забезпечити досягнення європейського рівня охорони  прав інтелектуальної власності на винаходи і корисні моделі, стимулювання винахідницької діяльності в Україні, виконання зобов’язань, взятих Україною відповідно до Угоди про асоціацію в частині імплементації в національне законодавство положень Угоди про асоціацію та актів ЄС у сфері охорони прав на винаходи і корисні моделі.

У разі прийняття законопроекту буде скасовано п. 3 ст. 460 ЦК України (Придатність корисної моделі для набуття права інтелектуальної власності на неї), доповнено п. 1 ст. 462 ЦК словами: «Право інтелектуальної власності на винахід, корисну модель, промисловий зразок підлягає державній реєстрації, якщо інше не встановлено законом», та майже повністю оновлено Закон України «Про охорону прав на винаходи і корисні моделі».

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.