Connect with us

Законодавство

Гранти у закладах вищої освіти запровадять експериментально

Опубліковано

Кабінет Міністрів невдовзі має ухвалити постанову, що експериментально запровадить гранти на навчання у закладах вищої освіти.

За результатами експерименту до другого читання буде внесено зміни в проект № 10399, що запроваджує перехідний період, коли залишатиметься держзамовлення і поступово впроваджуватиметься система державних грантів.

Читайте також: Відстрочки для аспірантів заочної та вечірньої форми навчання не буде

«Ми побачимо, що обиратимуть діти, будемо намагатися їх фінансово стимулювати обирати потрібні для держави професії. За результатами експерименту із грантовим вступом ми зможемо зробити висновки й правильно підкорегувати до другого читання проект № 10399, щоб він був ухвалений до кінця цього року й запрацював уже з наступного. Проектом ми намагаємося запровадити перехідний період, коли в Україні буде залишатися держзамовлення, особливо на ті спеціальності, яких потребує держава і де вона, наприклад, є монополістом у виплаті зарплати: учителі, медики, енергетики, спеціалісти для Укрзалізниці тощо», – пояснив Голова парламентського Комітету з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.