Connect with us

Законодавство

Іменні стипендії молодим ученим на честь Революції Гідності

Дата публікації:

Набрав чинності наказ Міністерство освіти і науки України «Про затвердження Положення про конкурсну комісію з відбору претендентів на здобуття державних іменних стипендій найкращим молодим вченим для увічнення подій Революції Гідності та вшанування подвигу Героїв України – Героїв Небесної Сотні» від 28 грудня 2019 р. № 1641.

Конкурсна комісія з відбору претендентів на здобуття державних іменних стипендій найкращим молодим вченим утворюється з метою організації та проведення конкурсного відбору претендентів на таку стипендію.

Комісія розглядає документи, що надійшли від закладів вищої освіти, наукових установ, рад молодих вчених при органах виконавчої влади, та забезпечує проведення їх перевірки на відповідність вимогам Положення про державні іменні стипендії найкращим молодим вченим для увічнення подій Революції Гідності та вшанування подвигу Героїв України – Героїв Небесної Сотні.

Склад Комісії формується за поданням громадської організації «Родина Героїв “Небесної Сотні”», родин Героїв Небесної Сотні (близькі родичі або уповноважені ними особи), чиїми іменами названі номінації стипендій, рад молодих вчених при органах виконавчої влади, ради молодих вчених Національної академії наук України, рад молодих вчених національних галузевих академій наук, закладів вищої освіти, а також із представників МОН.

Секретар Комісії не пізніше ніж за десять календарних днів до дати проведення засідання Комісії доводить до відома її членів матеріали, що подаються на розгляд Комісії, інформацію про дату, час і місце проведення та порядок денний засідання.

Рішення Комісії приймається відкритим голосуванням простою більшістю голосів від загальної кількості її членів. Допускається дистанційна участь члена Комісії у засіданні з використанням засобів зв’язку.

На підставі рішення Комісії, затвердженого протоколом, МОН видає наказ про призначення стипендій та доводить його до відома керівників закладів вищої освіти та наукових установ, які належать до сфери управління міністерств України, Служби безпеки України або перебувають у віданні Національної академії наук України, національних галузевих академій наук України, претенденти від яких здобули право на отримання стипендії. Наказ МОН, в якому визначено переможців конкурсу, розміщується на офіційному веб-сайті МОН.

Законодавство

Пільгова ціна на електроенергію для мешканців 30-кілометрових зон АЕС

Опубліковано

on

Набрала чинності постанова Верховної Ради України «Про звернення до Кабінету Міністрів України щодо вжиття невідкладних заходів з метою зниження ціни на електричну енергію для побутових споживачів, які постійно проживають у 30-кілометровій зоні атомних електростанцій» від 29 квітня 2021 р. № 1435-IX, якою рекомендовано Кабінету Міністрів України невідкладно, протягом чотирнадцяти календарних днів з дня набрання чинності цією Постановою, встановити пільгову фіксовану ціну (тариф) на електричну енергію для побутових споживачів, які постійно проживають у 30-кілометровій зоні атомних електростанцій, у розмірі 70 відсотків діючого тарифу для відповідної групи населення.

Читати далі

Законодавство

Нотаріуси та адвокати зможуть претендувати на державну службу

Опубліковано

on

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендував Верховній Раді прийняти в другому читанні та в цілому проект Закону «Про внесення змін до Закону України «Про державну службу» щодо розширення кола осіб, які можуть претендувати на вступ на державну службу» № 4361.

Так, підготовленим до другого читання проектом збережено положення ухваленої в першому читанні редакції норми, відповідно до якої досвід заняття адвокатською, нотаріальною діяльністю, діяльністю арбітражних керуючих визнається загальною вимогою для осіб, які претендують на зайняття посад державної служби, як альтернатива досвіду роботи на керівних посадах.

Також були враховані пропозиції щодо доручення Уряду затвердити критерії, на підставі яких визначається відповідність досвіду кандидатів на посади державної служби вимогам, встановленим ст. 20 Закону України «Про державну службу», щодо наявності досвіду роботи на керівних посадах підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, а також унормування питань оплати праці державних службовців Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим.

Читати далі

Законодавство

Новий перелік суб’єктів нормування у будівництві

Опубліковано

on

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження переліку суб’єктів нормування у будівництві» від 28 квітня 2021 р. № 438.

Міністерство розвитку громад та територій України інформує, що відповідно до оновленого переліку Мінрегіон здійснює нормування за всіма об’єктами нормування. Інші центральні органи виконавчої влади, у разі відсутності державних будівельних норм або необхідності конкретизації їхніх вимог, здійснюватимуть нормування у будівництві щодо окремих типів об’єктів будівництва, що мають галузеву специфіку, зокрема це стосується об’єктів енергетики, сільського господарства, інженерно-транспортної інфраструктури тощо.

Окрім цього, визнано такими, що втратили чинність, низку постанов Кабінету Міністрів України.

Читати далі


Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Facebook

TWITTER

Календар юриста

В тренді

Про затвердження Положення про конкурсну комісію з відбору претендентів на здобуття державних іменних стипендій найкращим молодим вченим для увічнення подій Революції Гідності та вшанування подвигу Героїв України - Героїв Небесної Сотні
||
№ Документа: 1641
Дата прийняття: 28.12.2019
Дата набрання чинності: 04.02.2020
Дата реєстрації в Мінюсті: 21.01.2020
Номер реєстрації в Мінюсті: 59/34342
Внутрішній номер документа: Немає

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2021
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Telegram
Про затвердження Положення про конкурсну комісію з відбору претендентів на здобуття державних іменних стипендій найкращим молодим вченим для увічнення подій Революції Гідності та вшанування подвигу Героїв України - Героїв Небесної Сотні
||
№ Документа: 1641
Дата прийняття: 28.12.2019
Дата набрання чинності: 04.02.2020
Дата реєстрації в Мінюсті: 21.01.2020
Номер реєстрації в Мінюсті: 59/34342
Внутрішній номер документа: Немає