Connect with us

Законодавство

Інформацію про пам’ятні монети не розсилатимуть монетним дворам інших держав

Набрала чинності постанова Правління НБУ України від 15 лютого 2018 р. № 10, якою затверджені Зміни до Інструкції про організацію виготовлення, випуску в обіг і реалізації пам’ятних та інвестиційних монет України, сувенірної продукції, затвердженої постановою Правління НБУ від 30 травня 2012 р. № 213.

Продажем пам’ятних монет відтепер можуть займатись не тільки банки, а й юридичні особи на підставі договору із НБУ.

Банкнотно-монетний двір перевірятиме ескізи монет на відповідність технічним умовам на виготовлення монет у частині наявності обов’язкових елементів.

Виключено норму про розсилання інформаційних повідомлень і рекламної продукції Операційному департаменту Національного банку та відділам грошового обігу в регіонах, центральним банкам і монетним дворам інших держав, видавництвам.

Пам’ятні монети спеціальних випусків реалізуватимуться за їх номіналом без установлення оптових та роздрібних цін.

Дистриб’ютор пам’ятних монет і сувенірної продукції визначається НБУ на підставі звернення банків (юридичних осіб) та у випадку наявності ліцензії на здійснення валютних операцій (для банків), досвіду роботи з банківськими або дорогоцінними металами (в тому числі монетами), даних про річний обсяг продажу нумізматичної продукції фізичним особам протягом трьох років (у разі наявності).

Законодавство

Припинено продаж об’єктів великої приватизації до кінця карантину

Набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Закону України “Про приватизацію державного і комунального майна” щодо парламентського контролю за приватизацією державного майна» від 2 вересня 2020 р. № 853-IX.

Новою ст. 9 Закону України «Про приватизацію державного і комунального майна» встановлено, що парламентський контроль за приватизацією державного майна здійснюється комітетом Верховної Ради України, до предмета відання якого віднесені питання приватизації державного і комунального майна.

Також визначені контрольні функції і відповідні повноваження у сфері приватизації вищезазначеного комітету ВРУ.

Окрім цього, новою редакцією п. 7-2 розд. V Закону встановлено, що тимчасово, на період встановлення Кабінетом Міністрів України карантину та обмежувальних заходів щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), аукціони з продажу об’єктів великої приватизації не проводяться (раніше – приватизація (продаж) об’єктів великої приватизації припиняється.

Читати далі

Законодавство

Музеї стали структурними підрозділами закладів вищої освіти

Набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення діяльності музеїв закладів вищої освіти» від 2 вересня 2020 р. № 849-IX.

Доповненням до п. 2 ч. 7 ст. 33 Закону України «Про вищу освіту» музеї включено до переліку структурних підрозділів закладів вищої освіти.

Новими п. 5-1 і 10-1 ч. 1 ст. 55 Закону посади «директор музею» та «науковий працівник музею» додано до основних посад науково-педагогічних працівників закладів вищої освіти.

Також новою редакцією п. 5 ч. 1 ст. 62 Закону надано право особам, які навчаються у закладах вищої освіти, на безоплатне користування музеями цього закладу.

Читати далі

Законодавство

Виконавців зобов’язали проводити індексацію розміру аліментів

Набрав чинності Закон України «Про внесення змін до статті 71 Закону України “Про виконавче провадження” щодо обов’язку виконавця проводити індексацію розміру аліментів, визначеного судом у твердій грошовій сумі» від 1 вересня 2020 р. № 831-IX.

Новими положеннями ч. 1 ст. 71 Закону України «Про виконавче провадження» визначено, що індексація розміру аліментів, визначеного у твердій грошовій сумі, проводиться, якщо інше не передбачено у виконавчому документі чи у договорі між батьками про сплату аліментів на дитину, виконавцем у встановленому Кабінетом Міністрів України порядку. Індексація розміру аліментів проводиться щороку, починаючи з другого року після визначення розміру аліментів.

У разі самостійного надіслання стягувачем виконавчого документа безпосередньо підприємству, установі, організації, фізичній особі – підприємцю чи фізичній особі, зазначеним у ч. 1 ст. 7Закону, індексація розміру аліментів, визначеного у твердій грошовій сумі, проводиться, якщо інше не передбачено у виконавчому документі чи у договорі між батьками про сплату аліментів на дитину, відповідно до Закону України «Про індексацію грошових доходів населення».

Виконавець зобов’язаний обчислювати розмір заборгованості із сплати аліментів щомісяця, а також проводити індексацію розміру аліментів відповідно до ч. 1 ст. 7  (абз. 1 ч. 4 ст. 71).

Читати далі

В тренді

Telegram