Connect with us

Законодавство

Іноземні заклади вищої освіти можуть утворювати філії в Україні

Дата публікації:

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Положення про особливості утворення, реорганізації та ліквідації територіально відокремлених структурних підрозділів закладів вищої освіти» від 24 березня 2021 р. № 304.

Відповідно до затвердженого Положення структурний підрозділ закладу вищої освіти, який розташований в населеному пункті іншому, ніж населений пункт, в якому розташований заклад вищої освіти, є його територіально відокремленим структурним підрозділом. Територіально відокремлені структурні підрозділи закладу вищої освіти у формі інститутів, коледжів, фахових коледжів, факультетів, відділень тощо утворюються відповідно до закону з метою задоволення потреб регіонального ринку праці у відповідних фахівцях та наближення місця навчання здобувачів вищої освіти до їх місця проживання.

Територіально відокремлений структурний підрозділ закладу вищої освіти не є юридичною особою і діє на підставі затвердженого закладом вищої освіти положення та відповідно до отриманої ліцензії на провадження освітньої діяльності.

Діяльність територіально відокремлених структурних підрозділів закладів вищої освіти, утворених згідно із законодавством іноземних держав, здійснюється на території України відповідно до законодавства України.

Утворення територіально відокремленого структурного підрозділу іноземного закладу вищої освіти здійснюється на підставі дозволу, виданого МОН, для отримання якого іноземний заклад подає до МОН:

  • заяву;
  • копії установчих документів;
  • характеристики освітніх програм, які планується реалізовувати в територіально відокремленому структурному підрозділі, із зазначенням рівнів освіти, спеціальностей підготовки та кількості здобувачів освіти.

МОН опрацьовує подані документи та в місячний строк надає дозвіл.

Такий дозвіл не надається, якщо:

– не подані (або подані не в повному обсязі) документи, виявлено недостовірну інформацію у відомостях, що містяться в поданих документах;

– порядковий номер іноземного закладу вищої освіти в кожному з міжнародних рейтингів QS World University Rankings, The Times Higher Education World University Rankings, Academic Ranking of World Universities – World Top 500 Universities на час подання документів не перебуває в межах від 1 до 3000 (для основного рейтингу без поділу за спеціальностями, регіонами тощо);

– іноземний заклад вищої освіти є юридичною особою з іноземними інвестиціями держави-агресора або держави-окупанта або юридичною особою, зареєстрованою на території держави-агресора або держави-окупанта, або юридичною особою, кінцевий бенефіціарний власник (контролер) якої є резидентом держави-агресора або держави-окупанта.

У разі реорганізації або ліквідації територіально відокремленого структурного підрозділу іноземного закладу вищої освіти засновник інформує про це МОН протягом одного місяця.

Обмеження щодо утворення територіально відокремлених структурних підрозділів закладів вищої освіти встановлено Законом України «Про вищу освіту».

Законодавство

Пільгова ціна на електроенергію для мешканців 30-кілометрових зон АЕС

Опубліковано

on

Набрала чинності постанова Верховної Ради України «Про звернення до Кабінету Міністрів України щодо вжиття невідкладних заходів з метою зниження ціни на електричну енергію для побутових споживачів, які постійно проживають у 30-кілометровій зоні атомних електростанцій» від 29 квітня 2021 р. № 1435-IX, якою рекомендовано Кабінету Міністрів України невідкладно, протягом чотирнадцяти календарних днів з дня набрання чинності цією Постановою, встановити пільгову фіксовану ціну (тариф) на електричну енергію для побутових споживачів, які постійно проживають у 30-кілометровій зоні атомних електростанцій, у розмірі 70 відсотків діючого тарифу для відповідної групи населення.

Читати далі

Законодавство

Нотаріуси та адвокати зможуть претендувати на державну службу

Опубліковано

on

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендував Верховній Раді прийняти в другому читанні та в цілому проект Закону «Про внесення змін до Закону України «Про державну службу» щодо розширення кола осіб, які можуть претендувати на вступ на державну службу» № 4361.

Так, підготовленим до другого читання проектом збережено положення ухваленої в першому читанні редакції норми, відповідно до якої досвід заняття адвокатською, нотаріальною діяльністю, діяльністю арбітражних керуючих визнається загальною вимогою для осіб, які претендують на зайняття посад державної служби, як альтернатива досвіду роботи на керівних посадах.

Також були враховані пропозиції щодо доручення Уряду затвердити критерії, на підставі яких визначається відповідність досвіду кандидатів на посади державної служби вимогам, встановленим ст. 20 Закону України «Про державну службу», щодо наявності досвіду роботи на керівних посадах підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, а також унормування питань оплати праці державних службовців Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим.

Читати далі

Законодавство

Новий перелік суб’єктів нормування у будівництві

Опубліковано

on

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження переліку суб’єктів нормування у будівництві» від 28 квітня 2021 р. № 438.

Міністерство розвитку громад та територій України інформує, що відповідно до оновленого переліку Мінрегіон здійснює нормування за всіма об’єктами нормування. Інші центральні органи виконавчої влади, у разі відсутності державних будівельних норм або необхідності конкретизації їхніх вимог, здійснюватимуть нормування у будівництві щодо окремих типів об’єктів будівництва, що мають галузеву специфіку, зокрема це стосується об’єктів енергетики, сільського господарства, інженерно-транспортної інфраструктури тощо.

Окрім цього, визнано такими, що втратили чинність, низку постанов Кабінету Міністрів України.

Читати далі


Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Facebook

TWITTER

Календар юриста

В тренді

Про затвердження Положення про особливості утворення, реорганізації та ліквідації територіально відокремлених структурних підрозділів закладів вищої освіти
||
№ Документа: 304
Дата прийняття: 24.03.2021
Дата набрання чинності: 14.04.2021
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2021
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Telegram
Про затвердження Положення про особливості утворення, реорганізації та ліквідації територіально відокремлених структурних підрозділів закладів вищої освіти
||
№ Документа: 304
Дата прийняття: 24.03.2021
Дата набрання чинності: 14.04.2021
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає