Connect with us

Законодавство

Іноземним компаніям дозволять зберігати трудові книжки працівників

Опубліковано

На офіційному сайті Міністерства економічного розвитку і торгівлі України з’явився проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про скасування пункту 2.21 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників».

Розпорядженням планується домогтися:

  1. Зменшення регуляторного тиску на бізнесу;
  2. Приведення Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників у відповідність до вимог Господарського кодексу України;
  3. Забезпечення представництвам іноземних юридичних осіб можливості безперешкодного виконання обов’язків, покладених на них Кодексом законів про працю України.

Попри те, що відносини у даній сфері регулюють Конституція України, Кодекс законів про працю, Господарський кодекс України, Закон України «Про зовнішньоекономічну діяльність», прийняття розпорядження не потребуватиме внесення змін до чинних, або прийняття нових нормативно-правових актів.

Згідно розпорядження, представництва іноземних компаній в Україні отримають право на зберігання безпосередньо у себе трудових книжок. До прийняття та набрання чинності Розпорядження трудові книжки громадян, що працюють в представництвах іноземних компаній, зберігаються в Генеральній дирекції з обслуговування іноземних представництв, на обласному рівні – в обласних державних адміністраціях.

Подальше збереження існуючої практики створює значні перепони в першу чергу самим працівникам, оскільки в разі звільнення роботодавець не завжди має змогу видати трудову книжку працівнику в день звільнення, що суперечить вимогам Кодексу законів про працю України.

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.