Connect with us

Lexinform™ - платформа важливої правової інформації.

Для правників усіх спеціалізацій - свіжі новини про найважливіші нормативні акти і законопроекти з погляду їх значущості, показові та прецедентні рішення судів, коментарі до цих рішень, юридичний аналіз правових позицій, зокрема – рішень Верховного Суду.

Правові новини охоплюють події в Україні, а також світові юридичні новини, які справляють вплив на нашу правову дійсність, в тому числі – на розвиток вітчизняного законодавства та правової системи в цілому.

Репортажі та фахові звіти про найцікавіші заходи в царині права дадуть можливість не лишити поза увагою жодної значної події, а календар прийдешніх науково-практичних конференцій, форумів, круглих столів, експертних нарад та інших зібрань, присвячених нагальним юридичним проблемам, - допоможе не пропустити майбутніх заходів.

Тут постійно накопичуються варіанти розв’язання складних правових питань, неординарні юридичні висновки, аналітичні матеріали з практики правозастосування, досудового розв’язання спорів, зокрема арбітражу і медіації.

Автори - досвідчені адвокати, знані фахівці з різних галузей права пропонують власне тлумачення норм права та випробувані практичні прийоми, переможні правові аргументи для судового спору.

Законодавство

Інсайдерство на ринку електроенергії – поза законом з 19 липня

Опубліковано

on

Набрала чинності постанова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг «Про затвердження Змін до Правил ринку та Змін до Правил ринку «на добу наперед» та внутрішньодобового ринку» від 31 травня 2019 р. № 879.

Змінами у главі 1.21 розділу І Правил ринку визначили, що положення конфіденційності застосовуються до всіх учасників ринку електроенергії, зокрема і до його посадових осіб та офіційних представників, а також працівників, суб’єктів господарювання, що припинили виконувати Правила.

Новим п. 1.21.4 заборонено учасникам ринку, посадовим особам, представникам/працівникам займатися інсайдерською діяльністю чи будь-якою іншою, що може призвести до маніпулювання ринком електричної енергії, чи здійснювати негативний вплив на конкуренцію.

За новою редакцією п.п. 9.1.2, 9.1.3 та 9.2.2 глави 9.1 розділу ІХ ОСП на своєму сайті повідомлятиме учасників ринку про настання надзвичайної ситуації (НС), зазначивши при цьому перший розрахунковий період, для якого настає надзвичайна ситуація. Також буде направлено відповідне повідомлення учасникам електроринку.

Про припинення надзвичайної ситуації в об’єднаній енергетичній системі (ОЕС) також повідомлятиметься вказаними способами із зазначенням останнього розрахункового періоду, який має настати не раніше, ніж через 3 години з моменту, коли буде зроблено повідомлення про припинення дії надзвичайної ситуації.

Якщо надзвичайна ситуація в ОЕС України триватиме більше 24 годин, то зобов’язання учасників ринку та адміністратора ринку щодо відповідальності за небаланси та оплати балансуючої енергії, припинять дію на період дії НС.

Після припинення надзвичайної ситуації в ОЕС, що тривала більше 24 годин, адміністратор ринку розраховує фактичні витрати, понесені кожним учасником ринку під час надзвичайної ситуації в ОЕС, відповідно до його дій згідно з положеннями Кодексу системи передачі та Правил безпеки постачання, та здійснює відповідні платежі всім учасникам ринку для компенсації таких витрат.

Правила ринку наберуть чинності  1 липня 2019 р.

У п. 1.17 глави 1 розділу ІІ Правил ринку «на добу наперед» та внутрішньодобового ринку додано, що у випадку внесення змін до типової форми договору про участь на ринку «на добу наперед» (РДН) та/або внутрішньодобового ринку (ВДР) оператор ринку (ОР) має опублікувати такі зміни на своєму сайті та направити учаснику РДН/ВДР 2 примірники додаткової угоди, підписані зі своєї сторони, щодо приведення укладеного договору у відповідність до нової редакції типового договору.

Учасник ринку має підписати їх протягом 14 днів з дня отримання примірників додаткової угоди та повернути ОР один з них. Якщо примірник не буде повернуто, то договір про участь на РДН та/або ВДР зупиняється до моменту повернення підписаної додаткової угоди.

Подібні умови окреслені у новій редакції п. 3.9 глави 3 розділу ІІ, що стосується договору купівлі/продажу електроенергії.

Законодавство

Візу в Україну не обов’язково оформляти за кордоном

Опубліковано

on

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Правил оформлення віз для в’їзду в Україну і транзитного проїзду через її територію» від 6 березня 2019 р. № 368.

За новою редакцією абз. 7 п. 4 Правил, довгострокова віза на 90 днів може оформлюватися тепер не лише закордонною дипломатичною установою України, а й департаментом консульської служби МЗС.

Але виключно для іноземців або осіб без громадянства, які можуть в’їжджати в Україну без візи за законодавством України чи за міжнародними договорами України (новий абз. 8).

Довгострокову візу такі особи можуть отримати з метою:

  • працевлаштування/навчання;
  • реалізації проектів міжнародної технічної допомоги;
  • роботи у представництвах іноземних підприємств/у філіях банків, тощо.

Також візи можуть видаватися в цілях провадження культурної, наукової, освітньої діяльності, а також для вищевказаних осіб, які прибули з метою участі в міжнародних та регіональних волонтерських програмах.

Згідно з уточненням в абз. 2 п. 9, документи до департаменту консульської служби, як і до дипломатичної установи, можуть подаватися як особисто, так і через представника чи поштовими засобами.

Віза оформлюватиметься департаментом у загальний строк – до 10 робочих днів у звичайному порядку, та до 5 днів – у терміновому (п. 19).

Також за оформлення візи у департаменті МЗС справляється консульський збір у розмірі 150 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (п. 25).

При чому у пунктах пропуску через державний кордон не застосовуватиметься подвійний тариф збору (абз. 3 п. 25).

Читати далі

Законодавство

Оператори систем розподілу мають деталізувати інвестиційні плани

Опубліковано

on

Набрала чинності постанова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг «Про затвердження Змін до Порядку розроблення та подання на затвердження планів розвитку систем розподілу та інвестиційних програм операторів систем розподілу» від 11 червня 2019 р. № 1030.

Уточненням у пп. 4 п. 2.4 глави 2 визначено, що пояснювальна записка інвестиційної програми підприємств з розподілу електричної енергії повинна містити, зокрема:

  • мету виконання запланованих робіт;
  • дані про схвалення/затвердження проектно-кошторисної документації;
  • опис планового економічного ефекту від запровадження інвестиційної програми,
  • відомості про планові роботи, їх етапи виконання та вартість тощо.

Згідно з новим абз. 2 п. 2.5 підприємство повинно додавати до проекту зведений реєстр номенклатури обладнання та матеріалів, що заплановано купувати протягом прогнозованого періоду та/або фактично куплено протягом базового періоду.

Читати далі

Законодавство

Електропостачальники – боржники не отримуватимуть клієнтських коштів

Опубліковано

on

Набрала чинності постанова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг «Про затвердження Порядку розподілу коштів з поточних рахунків із спеціальним режимом використання електропостачальників та внесення зміни до постанови НКРЕКП від 18 січня 2019 року № 26» від 18 червня 2019 р. № 1041.

Постановою № 26 затверджено Порядок розподілу коштів постачальників універсальних послуг, постачальника «останньої надії» та операторів системи розподілу, який діє до 1 липня 2019. Проте за змінами постанови № 1041 цей граничний термін скасовано.

За оновленим Порядком розподілу коштів електропостачальників, вони повинні відкрити поточні рахунки із спеціальним режимом використання в одному з уповноважених банків та повідомити про це НКРЕКП (регулятора). Перелік рахунків буде оприлюднений регулятором.

На такий відкритий рахунок буде здійснюватись зарахування плати за отриману електроенергію її покупцями та коштів споживачів енергії за договором про постачання електричної енергії споживачу.

Якщо електропостачальником буде прострочено оплату вартості електричної енергії, то оператор системи передачі направлятиме до уповноваженого банку довідку з повідомлення про заборгованість.

Оператор системи кожного дня поновлюватиме інформацію про стан заборгованості, подаючи до банку довідку та інформуючи про розмір заборгованості постачальника та НКРЕКП.

Банки відновлятимуть перерахунок коштів від покупців електрики на рахунки постачальника після погашення повної суми заборгованості перед оператором системи передачі.

Читати далі

В тренді

Про затвердження Змін до Правил ринку та Змін до Правил ринку «на добу наперед» та внутрішньодобового ринку
||
№ Документа: 879
Дата прийняття: 31.05.2019
Дата набрання чинності: 08.06.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає
 

Підпишись на нашу розсилку.

Юридичні новини 1 раз на день у твоїй поштовій скринці.