Connect with us

Законодавство

Інспектори праці складатимуть екзамени

Опубліковано

Набрав чинності наказ Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України «Про затвердження Порядку перевірки знань інспекторів праці» від 26 листопада 2020 р. № 2454.

Перевірка знань інспекторів праці – це оцінка кваліфікації посадових осіб Держпраці та виконавчих органів міських рад міст обласного значення та сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад, посадовими обов’язками яких передбачено повноваження щодо здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю.

Успішне проходження перевірки знань інспектора праці може визначатися окремим завданням під час оцінювання результатів службової діяльності державного службовця.

Перевірка знань проводиться:

– до початку здійснення повноважень інспектора праці (попередня) – не пізніше 15 робочих днів з дня призначення особи на посаду, посадовими обов’язками за якою передбачено повноваження щодо здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю;

– щороку впродовж здійснення повноважень інспектора праці (періодична) – за рішенням Центральної комісії щороку, але не пізніше 31 жовтня. Інспектори праці, які успішно пройшли попередню перевірку знань, звільняються від проходження періодичної перевірки знань у відповідному році;

– у разі наявності систематичних недоліків у роботі інспектора праці (позапланова) – за рішенням відповідної комісії з перевірки знань у разі наявності систематичних (повторно протягом року) недоліків у роботі інспектора праці щодо здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю (обґрунтованих скарг роботодавців та працівників на його дії, скасування вимог, приписів, постанов інспектора праці в судовому порядку з причин неналежної кваліфікації порушень законодавства про працю, порушення порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю).

Для організації та проведення перевірки знань утворюються Центральна та регіональні комісії.

Перевірка знань проводиться шляхом складення іспиту:

– за безпосередньої присутності інспектора праці;

– дистанційно, у тому числі з використанням спеціальних комп’ютерних програм, аудіо-, відеозв’язку.

Результати перевірки знань оформлюються рішенням комісій, які доводяться до відома інспекторів праці впродовж трьох робочих днів з дати їх складення шляхом опублікування на офіційному сайті Держпраці чи відповідного територіального органу Держпраці.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про затвердження Порядку перевірки знань інспекторів праці
||
№ Документа: 2454
Дата прийняття: 26.11.2020
Дата набрання чинності: 16.02.2021
Дата реєстрації в Мінюсті: 03.02.2021
Номер реєстрації в Мінюсті: 152/35774
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про затвердження Порядку перевірки знань інспекторів праці
||
№ Документа: 2454
Дата прийняття: 26.11.2020
Дата набрання чинності: 16.02.2021
Дата реєстрації в Мінюсті: 03.02.2021
Номер реєстрації в Мінюсті: 152/35774
Внутрішній номер документа: Немає