Connect with us

Законодавство

Відповідальність за домашнє насильство посилять

Опубліковано

Верховна Рада прийняла за основу законопроект № 3908-1 щодо посилення відповідальності за вчинення домашнього насильства та насильства за ознакою статі.

Відповідне рішення підтримали 328 обранців. «Часто буває так, що, мало того, що людина в сім’ї зазнає насильства, так ще й із бюджету родини витрачаються кошти на покриття цих санкцій. Бо коли, насильник не працює, то ці кошти йдуть з бюджету постраждалої особи. Натомість, ми пропонуємо запровадити корисно-суспільні роботи зі спрямуванням відповідних грошей постраждалій стороні, а також збільшити строк адмінпокарання», — сказала депутат від партії «Слуга народу» Марина Бардіна.

Відповідно до пояснювальної записки, законопроект розроблено з метою вдосконалення правового регулювання притягнення до відповідальності за вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, невиконання термінового заборонного припису або неповідомлення про місце свого тимчасового перебування, а також практичної реалізації права постраждалої особи на відшкодування матеріальних збитків і моральної шкоди, завданих внаслідок домашнього насильства. Зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, які пропонуються законопроектом, зокрема, додають санкцію у вигляді «виконання суспільно корисних робіт на строк від ста двадцяти до двохсот сорока годин, або адміністративний арешт на строк до десяти діб».

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.