Законодавство
Капітан морського порту має фахово володіти англійською мовою
Набрав чинності наказ Міністерства інфраструктури України «Про затвердження Змін до Положення про капітана морського порту та службу капітана морського порту» від 18 квітня 2019 р. № 266.
Положення про капітана морського порту викладено в новій редакції, проте в основному текст залишено без змін.
Служба капітана морського порту, яка входить до складу Державної служби морського та річкового транспорту України (Морська адміністрація), є її самостійним структурним підрозділом.
У Положенні прямо визначено, що капітан морського порту та працівники Служби визнаються державними службовцями.
Змінено умови призначення особи на посаду капітана морського порту. Відтепер претендентом може бути громадянин України, який вільно володіє державною мовою, здобув вищу освіту не нижче рівня магістра за напрямом підготовки «Судноводіння», має диплом про присвоєння звання капітана далекого плавання, загальний стаж плавання на посаді капітана судна більше 500 регістрових тон не менше 24 місяців, володіє знаннями спеціального законодавства з питань безпеки мореплавства та запобігання забрудненню навколишнього природного середовища, а також володіє англійською мовою з морською специфікою не нижче рівня Upper-Intermediate (B2).
Розширено обсяг повноважень капітана морського порту, який тепер може здійснювати реєстрацію суден у Державному судновому реєстрі України, Судновій книзі України, і видавати суднові документи та посвідчення моряка особам, які входять до складу суднового екіпажу, оформлювати прихід суден у морський порт і їх вихід з нього.
Капітан також має контролювати функціонування систем радіонавігації та спостереження морської рухомої служби, забезпечення безпеки перевезення вантажів, пасажирів та багажу на морських і річкових суднах; проводити держнагляд за станом морських шляхів, проводити огляд суден (крім суден флоту рибної промисловості), тощо.
Капітан морського порту та Служба взаємодіють з адміністрацією морського порту у сфері забезпечення безпеки мореплавства в частині організації та координації криголамного проведення суден, лоцманського проведення, розслідування аварійних морських подій, тощо.
You must be logged in to post a comment Login