Connect with us

Законодавство

Кібер-атаки на об’єкти критичної інфраструктури розслідуватиме СБУ

Опубліковано

До Комітету Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльностіпередано законопроект «Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо розмежування підслідності злочинів, вчинених у сфері використання електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), систем та комп’ютерних мереж і мереж електрозв’язку, державних інформаційних ресурсів і об’єктів критичної інформаційної інфраструктури» від 19 квітня 2018 р. № 8304.

Пропонується внесення змін до декількох статей Кримінального Кодексу України, а саме: 361, 363 1 , 362, 363. Вказані статті КК України передбачають відповідальність за скоєння кримінального правопорушення у сфері інформаційних (комп’ютерних) технологій, що будуть доповненими здебільшого частинами 3 та 4 відповідальністю за кібер-атаки на об’єкти критичної інфраструктури. За кваліфіковані склади таких злочинів істотно посилено відповідальність.

Окрім того, до статті 216 КПК України планується внести зміни, відповідно до яких розслідування цих злочинів віднесене до підсудності Служби безпеки України.

Метою розробки законопроекту, за задумом ініціаторів, є впровадження законодавчого механізму кіберзахисту в умовах «гібридної» війни.

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.