Connect with us

Законодавство

КМУ: ревізія розпоряджень

Опубліковано

Кабінет Міністрів України визнав такими, що втратили чинність, низку розпоряджень, зокрема: вiд 2 березня 2022 р. № 198-р «Про забезпечення здійснення розрахунків населення в умовах воєнного стану» (далі – розпорядження № 198-р) та вiд 11 березня 2022 р. № 212-р «Про забезпечення здійснення розрахунків підприємств, установ, організацій в умовах воєнного стану» (далі – розпорядження № 212-р).

Читайте також: Виплата допомоги постраждалим від підриву Каховської ГЕС – незалежно від отримання допомоги на проживання

Зазначеними розпорядженнями було дозволено здiйснення видаткових операцій із рахунків, на які накладено арешт органами державної виконавчої служби та приватними виконавцями, без урахування такого арешту й визначено умови їх здійснення. Так, розпорядженнями № 198-р та № 212-р передбачалося тимчасово (до припинення чи скасування воєнного стану) дозволити:

1. фізичним особам здійснювати видаткові операції з рахунків, на які накладено арешт органами державної виконавчої служби, приватними виконавцями, без урахування такого арешту за умови, якщо сума стягнення за виконавчим документом щодо такої особи не перевищує 100000 (сто тисяч) гривень;

2. юридичним особам-боржникам здійснювати видаткові операції з рахунків, на кошти на яких накладено арешт органами державної виконавчої служби, приватними виконавцями, виключно на такi цiлi:

  • виплата заробітної плати в розмiрi не більше 5 мінімальних розмірів заробітної плати в місяць на одного працівника юридичної особи-боржника;
  • сплата податків, зборiв та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування;
  • здійснення розрахунків за правочинами – для підприємств та господарських товариств в оборонно-промисловому комплексі.

Утім, 6 травня цього року набув чинності закон, яким передбачено, що тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану в Україні, якщо на кошти боржників накладено арешт органами державної виконавчої служби, приватними виконавцями, то:

а) фізичні особи-боржники можуть здійснювати видаткові операції з поточного рахунку на суму в розмірі, що протягом одного календарного місяця не перевищує двох розмірів мінімальної заробітної плати, а також сплачувати податки, збори без урахування такого арешту, за умови, що такий поточний рахунок визначений для здійснення видаткових операцій у визначеному порядку. Звернення стягнення в межах зазначеної суми на такому рахунку не здійснюється;

б) юридичні особи-боржники, самозайняті особи можуть здійснювати видаткові операції з поточних рахунків виключно для виплати заробітної плати в розмірі не більше п’яти розмірів мінімальної заробітної плати на місяць на одного працівника такої юридичної особи чи самозайнятої особи, а також для сплати податків, зборів та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Читайте також: Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси

Саме тому, а ще з метою приведення нормативно-правових актів, Кабінету Міністрів України у відповідність до Закону № 3048, розпорядження КМУ № 198-р та № 212-р визнані такими, що втратили чинність.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.