Законодавство
Кьорлінг та скелетон стали олімпійськими
Набрав чинності наказ Міністерства молоді та спорту України «Про затвердження Змін до Кваліфікаційних норм та вимог Єдиної спортивної класифікації України з олімпійських видів спорту» від 23 квітня 2019 р. № 2006.
У Кваліфікаційних нормах та вимогах Єдиної спортивної класифікації України з олімпійських видів спорту, затверджених наказом Міністерства від 17 квітня 2014 р. № 1258, з’явилися нові додатки №№ 45 та 49.
Відтепер спортивні звання/розряди спортсменам та спортивні звання тренерам присвоюватимуться й тим, хто займається кьорлінгом (додаток 45) та скелетоном (додаток 49). Такі види спорту віднесені до зимових олімпійських видів.
Щоб отримати Майстра спорту України міжнародного класу у кьорлінгу необхідно посісти 4-8 місце на зимових Олімпійських іграх; 4-6 на чемпіонаті світу; 1 місце на Всесвітній зимовій Універсіаді, тощо.
Майстра спорту України присвоюватимуть якщо особа посяде 4-8 місце на чемпіонаті Європи; 2-8 на чемпіонаті світу серед юніорів і юніорок, і т.д.
Звичайно, перед отриманням таких визначних звань, необхідно досягти покроково розряди від ІІІ до І та здобути кваліфікацію кандидата у майстри спорту.
ІІІ розряд присвоюватиметься за 1-2 місця на чемпіонаті Європи групи «C» серед чоловіків і жінок чи 3 на чемпіонаті України серед юніорів і юніорок.
Певні розряди присвоюватимуть за умови виконання контрольних нормативів із загальної фізичної підготовленості у 4 вправах, як-от біг на різні дистанції, стрибок у довжину з місця.
Отримати визнання у скелетоні простіше, адже стати кандидатом у майстри спорту України можливо за умови участі особи у складі збірної команди України у понад 5 міжнародних змаганнях; за участі у міжнародних змаганнях на більше ніж 3 різних треках.
Водночас у нових редакціях викладені додатки щодо лижних перегонів, біатлону, санного спорту, танців на льоду тощо.
You must be logged in to post a comment Login