Connect with us

Законодавство

Кошти міжнародних організацій на рахунках підприємств тепло- та водопостачання заборонять арештовувати

Опубліковано

Верховна Рада України прийняла постанову «Про прийняття за основу проекту Закону України про внесення змін до деяких законів України щодо заборони звернення стягнення та накладення арешту на кошти суб’єктів господарювання у сферах тепло-, водопостачання та водовідведення, отриманих від міжнародних фінансових організацій на реалізацію інвестиційних проектів (заходів) в Україні».

Як сказано у пояснювальній записці до проекту Закону (реєстраційний № 6578, наразі в Україні склалася ситуація, коли за рішенням суду, внаслідок проведення виконавчих дій арештовуються кошти міжнародних фінансових організацій (МФО) на поточних рахунках суб’єктів господарювання, призначенні для виконання інвестиційних проектів (заходів) згідно з умовами міжнародних договорів.

За таких обставин, суб’єкти господарювання у сферах тепло-, водопостачання та водовідведення об’єктивно не можуть виконати зобов’язання, передбаченні міжнародними договорами, та здійснити у визначені терміни заходи, спрямовані на покращення якості послуг, облік спожитих ресурсів тощо.

З іншого боку, така ситуація негативно відображається на взаємовідносинах суб’єктів господарювання з міжнародними фінансовими організаціями, та, відповідно, шкодить репутації України.

Проектом Закону пропонується внести зміни до законів України: «Про питну воду та питне водопостачання», «Про теплопостачання», «Про виконавче провадження» та встановити заборону звернення стягнення та накладення арешту на кошти на поточних рахунках суб’єктів господарювання у сфері тепло-, водопостачання та водовідведення, отриманні від МФО у вигляді кредитів, позик на реалізацію інвестиційних проектів (заходів) у відповідній сфері.

При цьому передбачається, що зарахування коштів міжнародних фінансових організацій на поточні рахунки суб’єктів господарювання у сфері теплопостачання, відкриті банками в національній чи іноземній валютах, та використання таких коштів на реалізацію інвестиційних проектів (заходів) у відповідній сфері здійснюється згідно з умовами укладених договорів з МФО.

Як стверджують автори, прийняття законопроекту дозволить законодавчо вирішити питання щодо заборони звернення стягнення та накладення арешту на кошти МФО, які знаходяться на поточних рахунках суб’єктів господарювання та призначенні для виконання інвестиційних проектів (заходів) згідно з умовами міжнародних договорів.

Реалізація положень законопроекту матиме позитивні результати для інвестиційної діяльності підприємств тепло-, водопостачання і водовідведення та, відповідно, залучення міжнародних позик, кредитів, грандів для реформування та розвитку житлово-комунального господарства в цілому.

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.