Connect with us

Законодавство

Кожен школяр визначить власну освітню траєкторію

Опубліковано

Міністерство освіти і науки України повідомляє, що Уряд  подав до Верховної Ради України проект Закону «Про повну загальну середню освіту», який продовжить реалізацію реформи Нової української школи.

Учні отримають можливість визначати власну освітню траєкторію. Наприклад, певні досягнення учня у музичній школі зараховуватимуться до здобутків за основним закладом навчання. Учням, які перебувають на домашньому навчанні, такий механізм дозволить зарахувати навчальні досягнення та отримати документ про повну загальну середню освіту.

Для роботи за індивідуальною траєкторією учень та/або його батьки повинні будуть подати заяву і під таку траєкторію створюватимуть індивідуальний навчальний план, над яким працюватимуть педагоги разом із батьками та учнями. План схвалюватиме педрада та затверджуватиме директор.

Знання з предметів, які здобуваються поза закладом, підтверджуватимуться шляхом проведення звичайних річних оцінювань чи ДПА.

Для підтвердження знань за результатами домашньої форми навчання школяру потрібно буде здавати семестровий контроль 2 рази на рік.

Також проектом передбачено розвиток нового освітнього простору, зокрема медіатек та ресурсних кімнат, які стануть нормальним явищем для шкіл.

На законодавчому рівні буде закріплено здобуття освіти в медзакладах для дітей, які знаходяться на тривалому стаціонарному лікуванні.

Ще однією інновацією стане вільний вибір учнями предметів варіативної складової навчання. Це дасть можливість створювати міжкласні групи для вивчення вибіркових предметів, коли дисципліну слухає не один клас, а збірна учнів з класів однієї паралелі та суміжних класів, щоб діти вивчали той предмет, який дійсно їм цікавий. Особливо актуально це для школярів старшої школи, зміст освіти якої має максимально відповідати потребам, інтересам та планам дитини на майбутнє.

Попри все, до законопроекту закладено нові моделі навчання для:

  • кримських татар – навчання мовою корінного народу з 1 до 11/12 класу поряд з ґрунтовним вивченням української мови;
  • нацменшин, мова яких належить до однієї з українською мовної сім’ї – початкова школа буде вивчатись мовою меншини разом із вивченням української мови, а з 5 класу не менше 80% навчального часу читатиметься державною мовою;
  • шкіл з мовою навчання національних меншин, мови яких належать до мов ЄС, де в основу покладено:
  • материнську мову поряд з вивченням державної, якій діти навчатимуться у початковій школі;
  • у 5 класі не менше 20% річного обсягу навчального часу викладатиметься українською мовою з поступовим збільшенням обсягу, щоб у 9 класі досягти позначки не менше 40% предметів вивчення державною мовою;
  • старша школа – не менше 60% річного обсягу навчального часу повинно буде читатися державною мовою.

Закон також дає можливості автономії для вчителів у створенні програм, розробці власної системи оцінювання та заохочення учнів, підвищенні кваліфікації за власним вибором та за кошт держави.

Докладніше про законопроект можна дізнатися тут, а детальніше про закон напишемо після його прийняття.

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.