Connect with us

Законодавство

Кримінально караною може стати зміна номерів агрегатів автомобіля, лише вчинена умисно задля приховання іншого злочину

Опубліковано

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону України «Про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо конкретизації суб’єктивної сторони складу злочину, передбаченого статтею 290 ККУ)» № 8036.

Законопроектом пропонується доповнити диспозицію статті 290 КК України, конкретизувавши, що особа може бути притягнена до кримінальної відповідальності за такий злочин, як знищення, підробка або заміна ідентифікаційного номера, номерів двигуна, шасі або кузова, або заміна без дозволу відповідних органів номерної панелі з ідентифікаційним номером транспортного засобу, за умови вчинення його умисно та з метою приховати інший злочин або полегшити його вчинення.

В разі прийняття законопроекту, згаданий склад злочину доповниться такими ознаками суб’єктивної частини, як «умисно» та «з метою приховати інший злочин або полегшити його вчинення».

На думку ініціаторів така зміна дасть змогу захистити добросовісних власників транспортних засобів від притягнення їх до кримінальної відповідальності у випадках, коли ідентифікаційні номери (двигуна, шасі чи кузова) їхніх транспортних засобів знищені/змінені без їхньої вини.

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.