Куди йдуть гроші за зліт-посадку літаків? | LexInform - Правові новини, юридична практика, коментарі
Connect with us

Lexinform™ - платформа важливої правової інформації.

Для правників усіх спеціалізацій - свіжі новини про найважливіші нормативні акти і законопроекти з погляду їх значущості, показові та прецедентні рішення судів, коментарі до цих рішень, юридичний аналіз правових позицій, зокрема – рішень Верховного Суду.

Правові новини охоплюють події в Україні, а також світові юридичні новини, які справляють вплив на нашу правову дійсність, в тому числі – на розвиток вітчизняного законодавства та правової системи в цілому.

Репортажі та фахові звіти про найцікавіші заходи в царині права дадуть можливість не лишити поза увагою жодної значної події, а календар прийдешніх науково-практичних конференцій, форумів, круглих столів, експертних нарад та інших зібрань, присвячених нагальним юридичним проблемам, - допоможе не пропустити майбутніх заходів.

Тут постійно накопичуються варіанти розв’язання складних правових питань, неординарні юридичні висновки, аналітичні матеріали з практики правозастосування, досудового розв’язання спорів, зокрема арбітражу і медіації.

Автори - досвідчені адвокати, знані фахівці з різних галузей права пропонують власне тлумачення норм права та випробувані практичні прийоми, переможні правові аргументи для судового спору.

Законодавство

Куди йдуть гроші за зліт-посадку літаків?

Опубліковано

on

Вступив у дію наказ Міністерства інфраструктури України «Про затвердження Змін до Аеропортових зборів за обслуговування повітряних суден і пасажирів в аеропортах України» від 19 жовтня 2018 р. № 481.

Збір за посадку-зліт літаків установлюється за кожну тонну максимальної злітної маси судна, зазначеної у посвідченні про придатність його до виконання польотів, залежно від виду сполучення.

Новою редакцією абз. 2 п. 2.1 доповнено, що таким збором відшкодовуються витрати експлуатанта аеропорту на утримання та розвиток об’єктів і спеціальних засобів, призначених для забезпечення посадки-зльоту повітряного судна, зокрема льотної смуги, руліжних доріжок, дренажної системи, світлосигнальної системи, засобів зв’язку, аварійно-рятувального та протипожежного забезпечення польотів, нормативної стоянки літаків, тощо.

Разом з тим в абз. 2 п. 2.2 уточнили, що збір за обслуговування пасажирів в аеровокзалі відшкодовує витрати експлуатанта аеропорту на утримання пасажирського терміналу, а також обладнання для забезпечення обслуговування пасажирів та забезпечення належного доступу до послуг для пасажирів з обмеженими фізичними можливостями або осіб з інвалідністю, тощо

Окрім того, збором за забезпечення авіаційної безпеки пасажирського ПС відтепер відшкодовуються витрати на превентивні заходи безпеки, захист від незаконного втручання, не враховуючи витрат на забезпечення безпеки неавіаційної діяльності (п. 2.3.1).

В абз. 2 п. 2.4 уточнили, що коштами зі збору за наднормову стоянку літака відшкодовуватимуться витрати експлуатанта аеропорту на розвиток інфраструктури стоянки ПС в понад нормативний час, на освітлення, пожежну охорону протягом такого часу.

До того ж у п. 3.1 визначили, що з метою стимулювання авіакомпаній до граничних (максимальних) розмірів плати можуть застосовуватися знижувальні коефіцієнти, зважаючи на економічну ефективність та з урахуванням ціни квитка. Знижувальні коефіцієнти можуть бути встановлені у розмірі: при виконанні регулярних рейсів – до 0,2, а при виконанні чартерних рейсів – до 0,7.

Законодавство

Пеня у розмірі подвійної ставки за надмірну сплату ЄСВ

Опубліковано

on

От

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку нарахування та сплати єдиного внеску за непрацюючого іншого з подружжя працівника дипломатичної служби, який перебуває за кордоном за місцем довготермінового відрядження такого працівника» від 6 березня 2019 р. № 164.

Єдиний внесок соцстрахування непрацюючого з подружжя (застрахована особа) працівника дипломатичної служби нараховується виходячи із суми мінімальної заробітної плати, затвердженої законом про Державний бюджет України на відповідний рік, з дня направлення працівника за кордон за місцем його довготермінового відрядження до дня перетинання державного кордону України у зв’язку з остаточним поверненням в Україну.

Нарахування єдиного внеску за застраховану особу у розмірі 22 % суми мінімальної заробітної плати здійснюється без нарахування і виплати такій особі зарплати.

Якщо період розрахунку становитиме менше 1 календарного місяця, то внесок розраховуватиметься пропорційно кількості календарних днів, за який він буде сплачуватись. Відповідно, базовим звітним періодом є календарний місяць.

Обчислення єдиного внеску здійснюється:

  1. МЗС – за застраховану особу, яка направляється за кордон разом з працівником дипломатичної служби за місцем її довготермінового відрядження;
  2. уповноваженим органом Міноборони із забезпечення діяльність апарату військових аташе та апарату представника Міноборони при дипломатичному представництві України – за застраховану особу, яка направляється за кордон разом з працівником апарату військових аташе та апарату представника Міноборони відповідно.

Тобто, МЗС та уповноважений орган Міноборони є платниками ЄВ, які переховуватимуть кошти та подаватимуть звітність до територіального органу доходів і зборів.

Сплата єдиного внеску буде припинена:

  1. на період догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку, по догляду за дитиною з інвалідністю, по догляду за особою з інвалідністю I групи, у разі усиновлення дитини, тощо;
  2. у разі працевлаштування застрахованої особи;
  3. у разі, коли застрахована особа протягом року фактично не перебуває за місцем відрядження працівника понад 183 календарних днів;
  4. з дня перетинання застрахованою особою державного кордону України у зв’язку з остаточним поверненням в Україну.

У разі несвоєчасного інформування застрахованою особою платника щодо обставин для припинення сплати внеску, що призвело до переплати платником єдиного внеску за таку застраховану особу, то застрахована особа повинна буде повернути платнику суму переплати єдиного внеску, а також пеню у розмірі подвійної облікової ставки Нацбанку, що діяла у період, за який сплачується пеня.

Суми помилково сплаченого єдиного внеску зараховуються в рахунок майбутніх платежів єдиного внеску або повертаються платникам.

Читати далі

Законодавство

Захистіть свої рахунки від шахраїв

Опубліковано

on

От

Національний банк України, у зв’язку зі збільшенням обсягу незаконних дій з платіжними картками, вже вкотре застерігає від розголошення реквізитів платіжних карток.

Так, найбільша кількість незаконних дій була вчинена через Інтернет із застосуванням прийомів соціальної інженерії, коли шахраї вводять в оману пересічних громадян будь-якими способами, для того, щоб вони розголосили власні персональні дані, реквізити платіжних карток, коди/паролі чи здійснили переказ коштів під психологічним впливом на користь шахраїв.

НБУ вказує, що в багатьох випадках злочинці намагаються видати себе за співробітників банку (або Нацбанку чи служби безпеки банку) та активно випитують особисту інформацію й інші дані.

Національний банк наголошує, що представники банку ніколи не телефонують із  проханнями виказати особисту інформацію та не мають потреби і повноважень запитувати громадян інформацію про платіжні картки та рахунки.

У жодному випадку не потрібно розголошувати реквізити платіжних карток, до яких відносяться термін її дії, код CVС2/CVV2, ПІН-код до картки, а також персональні дані логін/пароль для входу у веб-банкінг, одноразові паролі для проведення додаткової автентифікації, тощо.

НБУ рекомендує не відповідати на підозрілі телефонні дзвінки, звертатись до банку-емітента платіжної картки з метою запобігання та протидії шахрайству та періодично перевіряти стан своїх рахунків.

Разом з тим варто застосовувати ліміти на проведення операцій з використанням платіжних карток, насамперед – в мережі Інтернет, та користуватись послугами sms-інформування про здійснені операції.

Читати далі

Законодавство

Авансові рахунки митниць заблоковано

Опубліковано

on

От

Рахунки митниць ДФС для поповнення авансових платежів підприємствами заблоковані.

Про це повідомила Державна фіскальна служба України, яка зазначила, що з 18 березня 2019 р. всі митниці ДФС працюють з «Єдиним рахунком» – новою системою справляння митних платежів.

Митні процедури спрощено, час митного оформлення товарів скоротився, а суб’єкти ЗЕД можуть вільно обирати місце оформлення, оскільки кошти обліковуватимуться відтепер на одній картці в особовому рахунку.

Проте ДФС зауважує, що цей рахунок не призначений для митного оформлення товарів громадян, а тому авансові платежі так і надалі потрібно зараховувати на рахунки митниць ДФС.

До 16 квітня 2019 р. залишки коштів підприємств на рахунках митниць можуть бути використані для митного оформлення товарів. Повернення підприємствам коштів авансових платежів здійснюється протягом 1095 днів з дня внесення таких коштів на рахунок.

Читати далі

В тренді

Про затвердження Змін до Аеропортових зборів за обслуговування повітряних суден і пасажирів в аеропортах України
||
№ Документа: 481
Дата прийняття: 19.10.2018
Дата набрання чинності: 30.11.2018
Дата реєстрації в Мінюсті: 09.11.2018
Номер реєстрації в Мінюсті: 1276/32728
Внутрішній номер документа: Немає
 

Підпишись на нашу розсилку.

Юридичні новини 1 раз на день у твоїй поштовій скринці.