Connect with us

Законодавство

Літати без дозволів – не вище 200 метрів

Опубліковано

Вступив в силу наказ Державної служби України з нагляду за забезпеченням безпеки авіації «Про затвердження Авіаційних правил України «Правила використання повітряного простору України» від 11 травня 2018 р. № 430/210.

Дія цих Авіаційних правил поширюється на юридичних і фізичних осіб незалежно від форми власності, діяльність яких пов’язана з організацією використання та використанням повітряного простору (далі – ВПП) України. Користувачами ВПП є вказані особи та міністерства, центральні органами виконавчої влади, підприємства, установи та організації України.

Згідно з цими правилами регулюються:

  1. ВПП, що пов’язане з провадженням польотів цивільних і державних повітряних суден (далі – ПС), вибухових робіт, пусків ракет, усіх видів стрільб, тощо,
  2. діяльність, що може спричинити загрозу безпеці польотів ПС та інших об’єктів (електромагнітне випромінювання, використання джерел інтенсивного світлового випромінювання, викиди в атмосферне повітря забруднюючих та будь-яких інших речовин, що погіршують видимість).

Окрім того встановлено, що польоти безпілотних ПС масою до 20 кг включно можуть виконуватись без подання заявок на ВПП, без отримання дозволів на ВПП, без інформування органів управління Повітряних Сил ЗС України та органів об’єднаної цивільно-військової системи організації повітряного руху України (далі – ОЦВС), органів Державної прикордонної служби України, органів обслуговування повітряного руху (далі – ОПР) та відомчих органів управляння повітряним рухом (далі – УПР).

Але польоти мають виконуватись без перетинання державного кордону України, не ближче 5 км від зовнішніх меж злітно-посадкових смуг аеродромів або не ближче 3 км від зовнішніх меж злітно-посадкової смуги ЗПМ/вертодромів, та не мають виконуватись над скупченням людей на відкритому просторі, над місцями щільної забудови та над об’єктами (зонами), спеціально визначеними Нацполіцією, органами влади, тощо.

Також виділили верхній (ешелон польоту 275 (8400 м) і вище) та нижній (нижче від ешелону польоту 275 (8400 м) повітряний простір.

Нижня межа диспетчерського району, тобто контрольованого повітряного простору, встановлюється на висоті не менше ніж 200 м над земною чи водною поверхнею.

Планування діяльності з ВПП здійснюється користувачами повітряного простору:

  • на стратегічному рівні – більше ніж за 10 діб до початку діяльності;
  • на передтактичному рівні – від 10 діб до доби провадження діяльності;
  • на тактичному рівні – протягом доби провадження діяльності з ВПП.

Свої плани та всі зміни до них користувачі ВПП мають передавати до Украероцентру та/або відповідному центру організації повітряного простору (далі – ОрПР) з метою оперативного перерозподілу повітряного простору в інтересах інших користувачів.

Украероцентр надає план ВПП відповідним центрам ОрПР, органам управління Повітряних Сил ЗС України, органам ОПР аеродромів, а також користувачам повітряного простору, органам та організаціям на їх запит і в частині, що їх стосується, відповідними каналами зв’язку та/або мережами передачі даних.

Водночас втратив чинність наказ Служби безпеки авіації від 22 травня 2006 року № 354.

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про затвердження Авіаційних правил України «Правила використання повітряного простору України»
||
№ Документа: 430/210
Дата прийняття: 11.05.2018
Дата набрання чинності: 12.10.2018
Дата реєстрації в Мінюсті: 14.09.2018
Номер реєстрації в Мінюсті: 1056/32508
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про затвердження Авіаційних правил України «Правила використання повітряного простору України»
||
№ Документа: 430/210
Дата прийняття: 11.05.2018
Дата набрання чинності: 12.10.2018
Дата реєстрації в Мінюсті: 14.09.2018
Номер реєстрації в Мінюсті: 1056/32508
Внутрішній номер документа: Немає