Connect with us

Законодавство

Лобізм в Україні законодавчо врегулюють

Опубліковано

Верховна Рада прийняла Закон «Про правотворчу діяльність» (законопроект № 5707), яким визначено правові та організаційні засади правотворчої діяльності, принципи і порядок її здійснення, учасників правотворчої діяльності, правила техніки нормопроектування, порядок здійснення обліку нормативно-правових актів, а також правила дії нормативно-правових актів, усунення прогалин, подолання колізій у нормативно-правових актах та здійснення контролю за реалізацією нормативно-правових актів.

Зокрема Верховний Суд за результатами аналізу судової статистики та узагальнення судової практики зможе звернутися до суб’єкта правотворчої діяльності з пропозицією щодо необхідності прийняття, внесення змін, зупинення або дострокового відновлення дії структурного елемента відповідного нормативно-правового акта, визнання його таким, що втратив чинність.

Читайте також: НАЗК перевірятиме кандидатів на посади суддів

Крім того, Кабінет Міністрів України у шестимісячний строк з дня набрання чинності цим Законом має подати до Верховної Ради України законопроект щодо лобізму та лобістської діяльності.

«Національне агентство з питань запобігання корупції вітає прийняття цього важливого законопроекту. Його реалізація дозволить підвищити ефективність законодавчого процесу та державної політики в цілому, а також відкриває шлях для законодавчого врегулювання процесів лобізму в Україні», – прокоментував Голова НАЗК Олександр Новіков.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та вводиться в дію через один рік з дня припинення або скасування воєнного стану (з винятками).

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.