Законодавство
Майбутні лікарі складатимуть іспити в умовах, наближених до реальних
Набрав чинності наказ Міністерства охорони здоров’я України «Про затвердження Порядку, умов та строків розроблення і проведення єдиного державного кваліфікаційного іспиту та критеріїв оцінювання результатів» від 19 лютого 2019 р. № 419.
Порядок застосовується до закладів вищої освіти, які здійснюють підготовку фахівців за спеціальностями галузі знань 22 «Охорона здоров’я», державної організації «Центр тестування професійної компетентності фахівців з вищою освітою напрямів підготовки «Медицина» і «Фармація» при Міністерстві охорони здоров’я України» та здобувачів ступеня вищої освіти магістр за цими спеціальностями.
Єдиний державний кваліфікаційний іспит (ЄДКІ) складається з тестових компонентів та об’єктивного структурованого практичного (клінічного) іспиту (ОСП(К)І).
Зокрема тестовими компонентами є:
- інтегрований тестовий іспит «КРОК»;
- іспит з англійської мови професійного спрямування;
- міжнародний іспит з основ медицини.
Екзаменаційний тест компонента ЄДКІ не повинен вміщувати більше 200 тестових завдань. Тривалість складання іспитів становить:
- з англійської мови – визначається з розрахунку 2 хв. на 1 завдання,
- іспиту «КРОК» – 1 хв. на 1 завдання для громадян України та 1,2 хв. на 1 завдання для нерезидентів;
- міжнародного іспиту з основ медицини – 4 години.
Графік складання тестових компонентів ЄДКІ затверджується МОЗ щороку до 01 вересня попереднього календарного року на календарний рік.
У складанні тестових компонентів ЄДКІ зможуть взяти участь ті здобувачі освіти, які зареєструвалися, та стан їх здоров’я на час проведення тестових компонентів дасть змогу проходити тестування. Реєстрація починається не раніше ніж за 4 місяці і закінчується не пізніше ніж за 2 місяці до дати проведення тестового компонента ЄДКІ, а здійснює її Центр тестування при МОЗ.
Порядок № 419 обов’язковий для ознайомлення зареєстрованими здобувачами освіти, адже ним визначені, зокрема, їх права та обов’язки під час складання іспитів.
Суть іспиту ОСП(К)І полягає в оцінці практичних та комунікативних навичок випускників. Для його проведення залучають реальних, стандартизованих або віртуальних пацієнтів, манекени, спец. прилади, ситуаційні завдання, тощо.
Оцінка клінічної компетентності будується на комплексній оцінці з використанням станцій, на яких моделюються різні види клінічної компетентності. Станцією є обладнане місце для короткочасної взаємодії студента з пацієнтом/клінічною ситуацією під час ОСП(К)І за сценарієм та протоколами в умовах, наближених до реальних.
You must be logged in to post a comment Login