Connect with us

Законодавство

Мед підпорядкують єдиним вимогам

Дата публікації:

Міністерство аграрної політики та продовольства України повідомляє  про оприлюднення проекту наказу Міністерства «Про затвердження Вимог до меду».

В ньому містяться вимоги щодо термінології, маркування, видів меду

Зокрема Вимогами до меду буде встановлено, що він має відповідати  характеристикам та критеріям складу, зокрема:

  • складатися з вуглеводів та інших речовин – органічні кислоти, ензими (ферменти), пилкові зерна, що потрапляють на мед у процесі переробки бджолами нектару (паді);
  • колір повинен бути від прозорого, білого, світло-жовтого до темно-коричневого;
  • консистенція може бути рідкою, в’язкою, дуже в’язкою або щільною;
  • кристалізація – від дрібно- до крупнозернистої;
  • смак солодкий, ніжний, приємний, терпкий, може подразнювати слизову оболонку ротової порожнини, не має містити сторонніх присмаків;
  • аромат – специфічний, приємний, слабкий, сильний, ніжний, без сторонніх запахів.

За Критеріями складу меду всі види меду повинні мати не більше 20% вологи, а вміст цукрів не повинен буде перевищувати 5 г сахарози на 100 г меду. Це основні показники, оскільки вміст деяких речовин (фруктози, глюкози, проліни, і т.д.) може відрізнятись залежно від способу видобутку меду (із акації, соняшника, люцерни, тощо).

Згідно з пояснювальною запискою до проекту, Наказ дозволить гармонізувати із законодавством Євросоюзу національні норми, за якими нині діючий ДСТУ не вимагає обов’язкового дотримання та має певні неузгодженості з міжнародними стандартами. Новий документ, якщо вірити Мінагрополітики, також дасть можливість розширити експортні можливості.

Зауваження та пропозиції стосовно проекту можна надавати до 7 вересня 2019 р. за такими адресами:

  • 01011, м. Київ, вул. Арсенальна, 9/11 – Державна регуляторна служба України;
  • 01001, м. Київ, вул. Хрещатик, 24 – Міністерство аграрної політики та продовольства України;
  • чи за тел.: 279 35 39 / на е-пошту: vitaliy.vilbitskiy@minagro.gov.ua

Законодавство

Пільгова ціна на електроенергію для мешканців 30-кілометрових зон АЕС

Опубліковано

on

Набрала чинності постанова Верховної Ради України «Про звернення до Кабінету Міністрів України щодо вжиття невідкладних заходів з метою зниження ціни на електричну енергію для побутових споживачів, які постійно проживають у 30-кілометровій зоні атомних електростанцій» від 29 квітня 2021 р. № 1435-IX, якою рекомендовано Кабінету Міністрів України невідкладно, протягом чотирнадцяти календарних днів з дня набрання чинності цією Постановою, встановити пільгову фіксовану ціну (тариф) на електричну енергію для побутових споживачів, які постійно проживають у 30-кілометровій зоні атомних електростанцій, у розмірі 70 відсотків діючого тарифу для відповідної групи населення.

Читати далі

Законодавство

Нотаріуси та адвокати зможуть претендувати на державну службу

Опубліковано

on

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендував Верховній Раді прийняти в другому читанні та в цілому проект Закону «Про внесення змін до Закону України «Про державну службу» щодо розширення кола осіб, які можуть претендувати на вступ на державну службу» № 4361.

Так, підготовленим до другого читання проектом збережено положення ухваленої в першому читанні редакції норми, відповідно до якої досвід заняття адвокатською, нотаріальною діяльністю, діяльністю арбітражних керуючих визнається загальною вимогою для осіб, які претендують на зайняття посад державної служби, як альтернатива досвіду роботи на керівних посадах.

Також були враховані пропозиції щодо доручення Уряду затвердити критерії, на підставі яких визначається відповідність досвіду кандидатів на посади державної служби вимогам, встановленим ст. 20 Закону України «Про державну службу», щодо наявності досвіду роботи на керівних посадах підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, а також унормування питань оплати праці державних службовців Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим.

Читати далі

Законодавство

Новий перелік суб’єктів нормування у будівництві

Опубліковано

on

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження переліку суб’єктів нормування у будівництві» від 28 квітня 2021 р. № 438.

Міністерство розвитку громад та територій України інформує, що відповідно до оновленого переліку Мінрегіон здійснює нормування за всіма об’єктами нормування. Інші центральні органи виконавчої влади, у разі відсутності державних будівельних норм або необхідності конкретизації їхніх вимог, здійснюватимуть нормування у будівництві щодо окремих типів об’єктів будівництва, що мають галузеву специфіку, зокрема це стосується об’єктів енергетики, сільського господарства, інженерно-транспортної інфраструктури тощо.

Окрім цього, визнано такими, що втратили чинність, низку постанов Кабінету Міністрів України.

Читати далі


Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Facebook

TWITTER

Календар юриста

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2021
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Telegram