Connect with us

Законодавство

Медичне страхування працівників дипустанов – обов’язкове

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку оплати працівникам дипломатичної служби, направленим у довготермінове відрядження, та членам їх сімей витрат, пов’язаних з наданням медичної допомоги або медичним страхуванням» від 17 квітня 2019 р. № 333.

За рахунок держбюджету оплачуватимуться витрати, пов’язані з наданням медичної допомоги або мед. страхуванням, що забезпечують необхідний обсяг екстреної, первинної та спеціалізованої медичної допомоги на території держави акредитації та/або держав зони відповідальності закордонної дипломатичної установи України.

Зокрема, страхові платежі за укладеними зі страховою компанією договорами про медичне страхування, надані мед. послуги на підставі оригіналу рахунка закладу охорони здоров’я за місцем відрядження працівника дипломатичної служби.

Якщо працівник направлений довготермінове відрядження, то він та члени його сім’ї підлягають медичному страхуванню строком на 60 календарних днів у страховій компанії, що провадить діяльність на території України.

Закордонна дипломатична установа повинна внести до МЗС пропозиції щодо  страхових компаній, з якими планується укласти корпоративний договір.

Якщо дипломатичні установи, розміщені у державах, де ринок послуг медичного страхування для іноземців є неконкурентним, то на розгляд до МЗС дозволено подавати до 3-х пропозицій. До пропозицій додаються проекти корпоративного договору з окремими страховими компаніями з обґрунтуванням позитивних і негативних аспектів його укладення.

Укладення корпоративного договору, що забезпечує необхідний обсяг медичної допомоги на території іноземної держави для працівників установи та членів їх сімей, є обов’язковим.

Після прибуття працівників дипломатичної служби до місця довготермінового відрядження та завершення процедури їх акредитації вони та члени їх сімей приєднуються до корпоративного договору, який закордонна дипломатична установа за погодженням з МЗС укладає із страховою компанією.

Якщо умовами договору про медичне страхування передбачено відшкодування франшизи, то працівникам закордонної дипломатичної установи та членам їх сімей оплачується розмір страхового платежу у повному обсязі за рахунок бюджетних коштів.

Якщо франшиза не передбачена – оплачується 75% розміру страхового платежу на одну особу.

У разі не передбачення у  договорі страхування дітей віком до 1 року, працівникові закордонної дипломатичної установи відшкодовується 75% фактично сплаченої ним вартості відповідних послуг.

Якщо між Урядом України та урядом держави акредитації та/або держави зони відповідальності закордонної дипломатичної установи укладено міжнародний договір про надання на засадах взаємності безоплатного медичного обслуговування, то договори про медичне страхування не укладаються, здійснюється відповідно до укладених міжнародних договорів.

Читати далі
Клікніть для коментування

You must be logged in to post a comment Login

Залишати коментар

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про затвердження Порядку оплати працівникам дипломатичної служби, направленим у довготермінове відрядження, та членам їх сімей витрат, пов`язаних з наданням медичної допомоги або медичним страхуванням
||
№ Документа: 333
Дата прийняття: 17.04.2019
Дата набрання чинності: 24.04.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2022
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про затвердження Порядку оплати працівникам дипломатичної служби, направленим у довготермінове відрядження, та членам їх сімей витрат, пов`язаних з наданням медичної допомоги або медичним страхуванням
||
№ Документа: 333
Дата прийняття: 17.04.2019
Дата набрання чинності: 24.04.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає